Pagrindinis puslapis Sveika mityba “Royal Canin” požiūris Kačių ir šunų sveikos mitybos ekspertas

Kačių ir šunų sveikos mitybos ekspertas

ROYAL CANIN plėtrą visada lemia moksliniai tyrimai. ROYAL CANIN dirba profesionalų komanda – gydytojai veterinarai ir mitybos srities specialistai, kurie atlieka tokias funkcijas:

 • Nuolat stebi, tyrinėja ir praturtina savo žinias apie šunis ir kates;
 • Teikia vis tikslesnius sprendimus, atitinkančius šunų ir kačių individualius sveikos mitybos poreikius;
 • Nuolat tobulina mūsų pašarų receptūrą ir kelia jų maistinę vertę (tobulina baltymų, riebalų, vitaminų, mikroelementų sudėtį), įsisavinamumą ir skonį.

 

 1. 1.                   Kokie kačių mitybos ypatumai?

Visų pirma, katėms būdingas vadinamasis „bufetinis“ mitybos tipas, kai katė ėda mažomis porcijomis, bet pakankamai dažnai, iki 15 kartų per dieną. Antra, katės geria taip pat nedaug, bet taip pat dažnai, kaip ir ėda. Atsižvelgdami į tai, užtikrinkite katei atvirą priėjimą prie maisto ir šviežio vandens, nesijaudinkite, jeigu katė nesuėda visko, kas jai siūloma, iš karto. Trečia, kačių pašare labai svarbus kvapas, ir šiek tiek mažiau – skonis, nes šių gyvūnų uoslė geriau išsivysčiusi. Ketvirta, katei labai svarbus maisto asociatyvinis suvokimas – jeigu maitinimas jos sąmonėje bus tam tikra prasme susijęs su stresu ir pavojumi, katė gali atsisakyti ėsti. Todėl nesiūlykite katei naujos maisto rūšies, streso ir adaptacijos laikotarpiu, taip ji gali jo nepriimti.

 1. 2.                   Natūralus kačių maitinimas ar pramoninis pašaras – ką pasirinkti?

Rinkdamiesi natūralų maitinimą arba gatavą pašarą katėms, privalote prisiminti, kad pagrindinis reikalavimas kačių maistui – subalansuotos maistinių medžiagų racionas. Tai būtina sąlyga, kad visas katės organizmas harmoningai vystytųsi ir funkcionuotų. Pasirenkant natūralų maistą katei, laikytis šio balanso daug sudėtingiau, negu naudojant teisingai parinktą gatavą pašarą, kurio sudėtis numato jūsų augintinio poreikius ir ypatumus.

 1. 3.                   Kuo šerti katę po sterilizacijos?

Pasitarkite su veterinarijos specialistu, kuo šerti sterilizuotą katę. Pooperaciniu laikotarpiu gydytojas skiria gyvūnui atitinkamą racioną. Dažniausiai tai tokie produktai, kaip paštetai, putėsiai, drėgnas maistas, jie palengvina virškinimo procesą. Maistas duodamas nedidelėmis porcijomis, su kelių valandų pertrauka.

Kuo šerti sterilizuotą katę po reabilitacijos laikotarpio? Augintiniui reikia raciono, praturtinto visomis reikalingomis medžiagomis. Tarp ROYAL CANIN® produktų yra pašarai sterilizuotoms katėms. Jie padeda išsaugoti optimalų gyvūno svorį ir sumažina šlapimtakių sistemos susirgimų atsiradimo riziką.

 1. 4.                   Ar naudingas natūralus maistas kačiukams?

Natūralius maistas kačiukams netinka. Sudaryti gyvūno racioną iš natūralių komponentų taip, kad maistas būtų pilnai subalansuotas, kad jame būtų visos reikalingos maistinės medžiagos, labai sudėtinga. Geriau rinktis gatavą maistelį.

Jeigu jūsų augintinis yra sveikas ir jam nereikalinga speciali dieta, teisingiau būtų maitinti jį pramoniniu maistu.  

 1. 5.                   Ar galima maitinti katę skirtingų rūšių sausu maistu?

Maistą katei reikia keisti gyvūnui augant, nėštumo ir žindymo metu, taip pat dėl medicininių priežasčių. Paskutiniu atveju reikia derinti savo veiksmus su veterinarijos specialistu.

Svarbiausia taisyklė – rinktis maistą atsižvelgiant į augintinio individualius poreikius. Svarbu duoti gyvūnui vienos rūšies produktus, o keičiant racioną, daryti tai palaipsniui.

 1. 6.                   Ar galima duoti šuniukui suaugusių šunų maisto?

Ne. Šuniuko ir suaugusio šuns energijos poreikis skiriasi. Skiriasi ir maistinių medžiagų balansas, todėl neduokite šuniukui maisto, skirto suaugusiam šuniui (taip pat ir atvirkščiai). Maitinimas atlieka svarbų vaidmenį besivystant šuniuko organizmui, ir neteisingai parinktas maistas, skirtas suaugusio šuns poreikiams tenkinti, gali sukelti augimo ir vystymosi sutrikimų, virškinimo problemų ir susilpninti imunitetą.

 1. 7.                   Kaip nustatyti, ar šuniui tinka maistas?

Jeigu norite parinkti teisingą maistą jūsų šuniui, patariame būtinai pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Nustatyti, ar maistas tinka šuniui, nelabai sudėtinga. Visų pirma, šuo neturi atsisakyti maisto, antra, neturi būti specifinių odos arba virškinimo sistemos reakcijų.

Keisti maistą vertėtų tik tada, jeigu duodamas maistas akivaizdžiai sukelia reakciją, arba kai šuns poreikiai keičiasi – gydytojas jam skiria kitą dietą, nes esama netinka pagal amžių arba dėl sveikatos būklės.

 1. 8.                   Koks maistas geriau tinka smulkių veislių šunims?

Suaugę smulkių šunų veislių atstovai sveria mažiau nei 10 kg. Smulkių veislių šuniukai auga žymiai greičiau, negu vidutinių ir stambių veislių šunys, be to, maži šunys suvartoja daugiau energijos dėl trumpų galūnių, taipogi smulkių veislių šunų medžiagų apykaita greitesnė, negu didesnių.

ROYAL CANIN® produktų linijoje yra specialūs pašarai X-Small ir Mini, skirti smulkioms veislėms. Kroketų forma pagaminta taip, kad atitiktų tokių gyvūnų žandikaulių ypatumus, o išskirtinė produkto formulė patraukli net įnoringiems šunims.

 1. 9.                   Ar galima duotti šuniui mėsos?

Jeigu jūsų šuniukas minta gatavu pramoniniu maistu, nėra būtinybės įvairinti jo racioną natūraliu maistu. Šunims labai svarbus režimas ir pastovumas visur, net racione, todėl meniu įvairovė veikiau sukels sveikatos problemų, o ne „nudžiugins“ jūsų augintinį. Papildomas, neįtrauktas į racioną maistas – gali pažeisti maistingųjų medžiagų, kuriuos gauna šuo, balansą.

Jeigu jūs šeriate šuniuką natūraliu maistu, neduokite jam žalios, neapdorotos mėsos, būtinai apdorokite jį aukštoje temperatūroje, kad išvengtumėte galimu užkrėtimu parazitais.

 1. 10.                Iš kur imamos „ROYAL CANIN“ gaminamo ėdalo sudedamosios dalys?

Sudedamąsias dalis atrenkame pagal įvairius kriterijus, įskaitant būtinybę, kad tiekėjas laikytųsi mūsų nustatytų kokybės ir maisto saugos reikalavimų, galėtų užtikrinti pastovų tiekimą ir kad maiste būtų gyvūno mitybos poreikius atitinkančių maistinių medžiagų.

„ROYAL CANIN“ laikosi darnos principų, todėl stengiasi, kad žaliavų šaltiniai būtų kuo arčiau gamyklų. Kai kuriais atvejais perkame iš tarptautinių tiekėjų, nes tik jie gali pasiūlyti žaliavų, atitinkančių mūsų kokybės ir maisto saugos standartus.

 1. 11.                Kodėl kai kurių rūšių „ROYAL CANIN“ ėdalo sudėtyje yra subproduktų?

„ROYAL CANIN“ sudedamąsias dalis renkasi pagal jose esančias aukštos kokybės maistines medžiagas, kuriomis praturtinamas specialių rūšių gyvūnų ėdalas. Pavyzdžiui, vietoj vištienos miltų naudodama vištienos subproduktų miltus „ROYAL CANIN“ gali ne tik užtikrinti, kad ėdalas atitiktų ypač specializuotus maistinių medžiagų standartus, bet ir garantuoti patikimesnį ir darnos principus atitinkantį tiekimą.

 1. 12.                Ar kukurūzai „ROYAL CANIN“ gyvūnų ėdale yra maistinga sudedamoji dalis?

Sudedamąsias dalis „ROYAL CANIN“ priima tik iš patikrintų tiekėjų, kuriems reguliariai atliekama kokybės kontrolė (kokybės auditas). Vienas ar kitas sudedamąsias dalis renkamės todėl, kad jose yra aukštos kokybės maistinių medžiagų, kuriomis praturtinamas specialių rūšių gyvūnų ėdalas. Kukurūzuose yra daug reikalingų maistinių medžiagų, įskaitant baltymus, angliavandenius, svarbiausias riebalų rūgštis, vitaminus ir mineralus.

 1. 13.                Kaip užtikrinama, kad „ROYAL CANIN“ ėdalas mano augintiniui bus saugus?

Mūsų kokybės ir maisto saugos sistemos yra modernios, mes daug investuojame į naujas technologijas, neleisdami joms pasenti.

Savo tiekėjams taikome griežtą atrankos procesą, kuris pirmąja užsakyta partija nesibaigia.

Stebime kiekvieną į mūsų gamyklas pristatomą siuntą, kad įsitikintume, jog sudedamosios dalys, iš kurių gaminame gyvūnų ėdalą, yra saugios ir kokybiškos.

Pagamintą gyvūnų ėdalą patikriname ir tik tada siunčiame savo pirkėjams.

Visą gyvūnų ėdalą, kurį parduodame, gaminame patys, savo gamyklose. Joms išduoti kokybės vadybos ISO 9001:2008 ir maisto saugos ISO 22000 sertifikatai.

 1. 14.                Kaip žinoti, kuris „ROYAL CANIN“ ėdalas tinka mano augintiniui?

Kiekvienos katės ir kiekvieno šuns mitybos poreikiai yra unikalūs ir priklauso nuo gyvūno dydžio, amžiaus, gyvensenos ir veislės. Kad jūsų katė ar šuo būtų sveiki, tinkamą ėdalą jiems parinkite naudodami mūsų produktų parinkimo programą.

Jei jūsų gyvūnas kenčia nuo sveikatos sutrikimų, daugiau informacijos teiraukitės veterinaro. Jis įvertins įvairius veiksnius ir rekomenduos atitinkamą ėdalą.

 1. 15.                Koks maistas katėms ir šunims yra sveikiausias?

Jei gyvūnas šeriamas visavertės ir subalansuotos sudėties ėdalu, jis gauna visų jam reikalingų maistinių medžiagų. Visavertis ir subalansuotas kačių ir šunų maistas gaminamas įvairiais būdais.

Jei naudojama teisingai, mėsa gali būti tinkama kačių ir šunų ėdalo sudedamąja dalimi, tačiau galima naudoti ir kitų dalių. Svarbiausia yra optimaliai nustatyti maisto sudėtį taip, kad jis būtų sveikas.

Maistinių medžiagų organizmas turi gauti iš virškinamų sudedamųjų dalių, kurios suskaidomos į maistines medžiagas, pavyzdžiui, aminorūgštis, ir įsisavinamos įvairioms organizmo funkcijoms užtikrinti. Jei žaliava yra suvirškinama, nesvarbu, kokios ji yra kilmės – augalinės ar gyvūninės.

 1. 16.                Ar neapdorotas maistas yra saugus?

Renkantis maistą svarbiausias kriterijus turėtų būti saugumas, nes jei produktas yra labai maistingas, tačiau užkrėstas, gyvūnas nuo jo susirgs. Jei augintinis šeriamas neapdorotu maistu, yra rizika užsikrėsti bakterijomis. Pirktiniame ir naminiame neapdorotame ėdale dažnai aptinkama Salmonella, E. coli, Campylobacter, Listeria ir Clostridium bakterijų.

 1. 17.                Jei sąrašo pradžioje įrašytas baltymų šaltinis, pavyzdžiui, vištiena, ar tai reiškia, kad produktas yra kokybiškas?

Nors daugelis mano, kad jei etiketėje pateiktame sudedamųjų dalių sąraše pirmoje vietoje įrašyta vištiena, aviena ar jautiena, tai reiškia aukštesnę ėdalo kokybę ir didesnį baltymų kiekį, iš tiesų taip nėra.

Faktai. Įstatymuose reikalaujama ėdalo sudedamąsias dalis nurodyti iš eilės mažėjimo tvarka pagal tai, kiek jos sveria prieš terminį apdorojimą. Į bendrą sudedamosios dalies svorį paprastai įeina ir vanduo, o šviežioje mėsoje yra apie 75 % vandens.

Kai kurie gyvūnų ėdalo gamintojai sudedamąsias dalis surašo pagal svorį prieš dehidratavimą. Dėl to baltymų kiekis ėdale tampa neaiškus. Dehidratuoti baltymų šaltiniai, kurie paprastai vadinami miltais (pvz., vištienos miltai), yra didesnės koncentracijos virškinamų baltymų šaltinis.

 1. 18.                Ar gyvūnams būtina maisto produktų įvairovė?

Žmonės įvairovę mėgsta, tačiau katės ir šunys tokių pačių emocinių saitų su maistu neturi. Taip yra dėl to, kad mes turime 9 000 skonio receptorių, šunys – 1 700, o katės – vos 500. Be to, pakeitus gyvūno ėdalą gali atsirasti virškinimo sistemos sutrikimų, pavyzdžiui, viduriavimas, todėl mes rekomenduojame augintinius šerti vienos rūšies ėdalu.

 1. 19.                Ar „ROYAL CANIN“ maiste esantys kviečiai yra maistingi?

Sudedamąsias dalis „ROYAL CANIN“ priima tik iš patikrintų tiekėjų, kurie periodiškai audituojami.

Sudedamąsias dalis renkamės pagal jose esančias aukštos kokybės maistines medžiagas, kuriomis praturtinamas specialių rūšių gyvūnų ėdalas. Kviečiuose yra daug maistinių medžiagų.

Sveikame kviečio grūde yra krakmolo (miltinis grūdo branduolys), skaidulų (sėlenų sluoksnis), baltymų (sėlenų sluoksnis) ir vitaminų, svarbių riebalų rūgščių ir antioksidantų (gemalas).

 1. 20.                Kodėl taip svarbi speciali granulių forma?

Nuo granulių formos ir dydžio gali priklausyti daug dalykų, pavyzdžiui:

Sveiki dantys. Svarbu, kad katės ar šuns dantys skverbtųsi per granulę ir susidarytų šveičiamasis poveikis. Taip sumažinama apnašų, iš kurių formuojasi dantų akmenys, ir gerinama burnos sveikata.

Virškinimas. Kuo daugiau katė ar šuo kramto granulę, tuo ji ilgiau nepraryjama. Dėl to maistas lengviau virškinamas.

Pasitenkinimas. Paėdęs didelio tankio granulių, sukeliančių sotumo jausmą, gyvūnas nuo vieno maitinimo iki kito jausis ne toks alkanas. Taip katės ir šunys būna labiau patenkinti ir nepriauga per daug svorio.

Gardumas. Šunims ir ypač katėms yra svarbu pojūtis, kurį maistas sukelia jų nasruose. Tinkama granulių forma arba tekstūra gali pabrėžti ėdalo skonį ir sustiprinti malonumą, kurį gyvūnas patiria ėsdamas.

Mes gyvūnų maistą gaminame nepaisydami pirkėjų (žmonių) mados. Dedame pastangas kiekvieną ėdalo receptą sukurti pagal tai, ką sužinome apie kates ir šunis. Štai kodėl „ROYAL CANIN“ granulės nebūna kauliukų ar žuvyčių formos. Įvairias granules gaminame unikalios formos, kuri specialiai pritaikoma pagal atitinkamų kačių ar šunų poreikius.

 1. 21.                AR VIŠTIENA TURI BŪTI SĄRAŠO PRADŽIOJE?

Nors populiariais rinkodaros pranešimais teigiama, kad jei vištiena etiketėje įrašyta pirmoje vietoje, tai reiškia didesnį baltymų kiekį, iš tiesų taip nėra. Pagal reikalavimus ėdalo sudedamosios dalys nurodomos iš eilės mažėjimo tvarka pagal jų svorį. Į sudedamosios dalies bendrąją masę įeina ir vanduo. Iš vištienos miltų vanduo ir riebalai pašalinti, todėl jie sveria mažiau už gryną vištieną, tačiau juose esančių baltymų procentinė dalis yra didesnė.

 1. 22.                KODĖL GRŪDAI YRA SVARBŪS?

Dauguma žmonių sakys, kad kukurūzai sukelia alergiją ir neturi jokios maistinės vertės. Dokumentais patvirtinti kai kurių šunų alergijos nuo ėdalo atvejai yra reti, todėl teiginiai, kad grūdai aplamai sukelia sveikatos sutrikimus, yra nepagrįsti.

Tinkamai apdoroti grūdai, pavyzdžiui, kukurūzai, gali būti sveika bet kurio kačių ar šunų ėdalo dalimi. Deramai perdirbtuose kukurūzuose išties yra žymiai daugiau maistinių medžiagų nei pakaitaluose, kurie dažnai naudojami gaminant ėdalą be grūdų.

ROYAL CANIN® kukurūzus labai smulkiai sumala ir tik tada deda į gaminamą ėdalą. Taip jie tampa labai veiksmingu ir lengvai virškinamu angliavandenių šaltiniu.

Be to, į kai kurio mūsų gaminamo kačių ir šunų ėdalo sudėtį neseniai įtraukėme kukurūzų glitimo miltų ir kviečių glitimo. Abu šie produktai yra puikus lengvai virškinamų baltymų šaltinis, o kviečių glitime yra virškinamąjį traktą stiprinančių aminorūgščių. Kukurūzų ir kviečių glitimas puikiai papildo ėdalą su vištiena.

 1. 23.                KĄ REIKIA ŽINOTI APIE SUBPRODUKTUS?

Apie gyvūnų maiste naudojamus subproduktus yra plačiai paplitusi klaidinga nuomonė ir daugelis žmonių įsitikinę, kad subproduktai gyvūnams kenkia. Vištienos subproduktai paprastai yra sumaltos švarios vištų dalys, kurias sudaro vidaus organai, kaulai / kremzlės ir kita. ROYAL CANIN® produktuose naudojami tik aukštos kokybės subproduktai, pavyzdžiui, širdys, kepenys ir plaučiai. Jei subproduktai deramai apdorojami, gyvūnas iš jų gauna vertingų maistinių medžiagų. Jie yra puikus kokybiškų baltymų, vitaminų bei mineralų šaltinis ir gali padėti maistinės vertės požiūriu subalansuoti ėdalo sudėtį. Mes kruopščiai atrenkame ir apdorojame kačių ir šunų ėdalui gaminti naudojamus subproduktus. Dirbame tik su tais tiekėjais, kurie laikosi mūsų griežtų standartų ir pagal intensyvią ėdalo kontrolės programą tikriname ir žaliavų, ir gatavos produkcijos kokybę ir saugumą.

 1. 24.                Kokie svarbiausi sertifikatai išduoti „ROYAL CANIN“ gamykloms?

Visą gyvūnų ėdalą, kurį parduodame, gaminame patys, savo gamyklose. Joms išduoti kokybės vadybos ISO 9001:2008 ir maisto saugos ISO 2000 sertifikatai.

 1. 25.                Ar sąrašo pradžioje įrašyta mėsa reiškia, kad ėdalas yra maistingesnis?

Sudedamosios dalys surašomos iš eilės mažėjimo tvarka pagal žaliavos svorį. Jos sveriamos prieš apdorojimą.

70–80 % mėsos svorio sudaro vanduo, todėl jei mėsa įrašyta pirma, dar nereiškia, kad didžioji dalis baltymų gyvūno maiste gaunama būtent iš mėsos.

Gyvūno sveikatai svarbu ne sudedamųjų dalių eiliškumas, o maistinės medžiagos, kurias jis gauna iš viso ėdalo.

Vaizdo klipai

These Nutritional Truths

Visi video :

 • facebook
 • youtube