Kitos maistinės mdžiagos

Tikrai papildoma vertė

Šiais laikais, vartojant kai kuriuos maisto poduktus, siekiama ambicingesnių tikslų, o ne tik patenkinti įprastus mitybos reikalavimus – siekti išvengti viršsvorio ir maisto trūkumo. Kalbant apie sveiką mitybą, verta išnagrinėti tokias maistines medžiagas, kurias vartojant galima apsisaugoti nuo kai kurių ligų, sulėtinti degeneracinius procesus, tokius kaip senėjimas, ar tiesiog pagerinti gyvūno gyvenimą.

Terminai “Nutraceutic” ir “Health Nutrition” kartais yra vartojami, susiejant juos su maistinėmis medžiagomis, kurios nėra būtinos, tačiau gali pagerinti gyvenimo kokybę.

Tai labai įvairių maistinių medžiagų šeima, kuri, plečiantis mūsų žinioms apie mitybą, visą laiką didėja. Ji susideda iš įvairių medžiagų, tokių kaip antioksidantai, kovojantys su laisvaisiais radikalais, sąnarius apsaugančios medžiagos, augaliniai ekstraktai, stiprinantys odos apsaugą, bakterijos, subalansuojančios žarnyno florą ir t.t..

Sąrašas yra labai ilgas, bet mes parinkome keletą svarbiausių pavyzdžių.

Šios maistinės medžiagos pasižymi trumpalaikiu arba ilgalaikiu poveikiu. Trumpalaikiai tikslai yra organizmo veiklos pagerinimas arba nepageidaujamų reiškinių, tokių kaip sąnarių skausmai, odos sudirginimas ar virškinimo sutrikimai, stabdymas. Ilgalaikis tikslas yra sumažinti išorinių veiksnių sukeliamų ligų dažnumą ir sustabdyti organizmo senėjimo procesą.

Šios maistinės medžiagos įtakoja gyvūno organizmą ir psichiką – pažintiniai gebėjimai. Kuo anksčiau pradėjus vartoti antioksidantus, galima, pavyzdžiui, užkirsti kelią senam šuniui susirgti katarakta arba atsirasti kai kuriems elgsenos sutrikimams, susijusiems su šių adaptacinių gebėjimų praradimu. Atlikus daug tyrimų su žmonėmis, buvo įrodytas antioksidantų veiksmingumas, norint apsisaugoti nuo kai kurių neurologinių ligų, pavyzdžiui, Parkinsosno ar Alzheimerio ligų.

  • facebook
  • youtube