Angliavandeniai

Angliavandeniai

Organizmo funkcijų gerinimui

Angliavandeniai – tai molekulės, sudarytos iš anglies, deguonies ir vandenilio, kurios turi tam tikrų bendrų cheminių savybių. Angliavandeniai sudaro didžiąją augalų dalį, išskyrus gliukozės kiekį kraujyje, glikogeną raumenyse ir kepenyse bei pieno laktozę. Visose daržovėse yra angliavandenių, pradedant sacharoze burokuose ir baigiant labiausiai nevirškinamomis skaidulomis medžio žievėje.

Kačių ir šunų maiste nebūtinai turi būti angliavandenių, kadangi šie gyvūnai susintetina jų ląstelėms būtinus angliavandenius iš amino rūgščių. Tačiau suvartoti angliavandeniai labai pagerina organizmo veiklą.

Nors vienintelė gliukozės, sacharozės, laktozės ir krakmolo funkcija yra organizmo aprūpinimas energija, jų botaninė kilmė ir jų paruošimo būdas įtakoja šių maistinių medžiagų virškinimą. Maiste esantis blogai išvirtas krakmolas gali sukelti viduriavimą. Skaidulos, kurios yra taip pat angliavandeniai, labai pagerina bakterijų floros pusiausvyrą ir veiklą. Tai pasakytina, pavyzdžiui, apie frukto-oligosacharidus (FOS) ir manano-oligosacharidus (MOS).

  • facebook
  • youtube