Slapukų nustatymai Šuniukų mityba - Royal Canin

Gyvenimas su šuniuku

Šuniukų mityba

Gera mityba užtikrina harmoningą augimą

Laikotarpis nuo gimimo iki augimo pabaigos – tai intensyvaus vystymosi laikotarpis. Tinkama šuniuko mityba yra būtina harmoningam augimui ir užkerta kelią įvairioms ligoms.

Tinkama šuniuko mityba

Pagrindinė taisyklė, kurią verta visada prisiminti: šuniukas negali nei per daug, nei per mažai suėsti, ir niekada negalima jo peršerti, norint pamaloninti. Peršėrimas turi žalingų pasekmių. Viena iš jų – ankstyvas didelių veislių šuniukų viršsvoris bei kaulų ir sąnarių problemos. Mažų veislių šuniukų peršėrimas skatina jų riebalinio audinio ląstelių dauginimąsi, dėl ko suaugęs šuo gali nutukti.

Gerai parinktos ir nustatytos energijos normos ir jų laikymasis užkerta kelią  viršsvorio susidarymui.  Priešingai plačiai paplitusiai nuomonei, biologiškai šuniui nėra reikalinga mitybos “įvairovė” ir jis yra prastas “degustatorius”, o maistą dažniausiai renkasi gerai išvystytos uoslės pagalba.

Specifiniai kokybės reikalavimai

Po nujunkymo, šuniuko maitinimų skaičius keisis priklausomai nuo amžiaus, iš pradžių, keletą savaičių po nujunkymo, šuo maitinamas keturis kartus per dieną, vėliau – tris kartus, ir galiausiai, augimo viduryje, – du kartus. Idealiausia būtų, jei ėdalo kiekis būtų paskirstytas pagal skirtingų šunų tipų augimo kreives ir jų specifinius reikalavimus arba kontroliuojant gyvūno viršsvorį.

Baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai, mineralai, mikroelementai... Kiekviena maistinė medžiaga vaidina savo vaidmenį. Viršsvoris ir nepakankamas ėdalo kiekis yra kenksmingi šuniuko sveikatai. Todėl didelės veislės šuniukui reikia daugiau kalcio nei mažos veislės šuniukui. Jei jie ėda tokį patį maistą, pirmiesiems gali pritrūkti kalcio.

“Health Nutrition” mityba yra augančiam šuniukui tiksliai pritaikytas ėdalas, atsižvelgiant į jo veislės dydį, amžių ir ypatumus arba tam tikras veislės savybes. Augimo pabaigoje “Health Nutrition” siūlo dietą suaugusiems šunims, kuri puikiai patenkina subrendusių šunų poreikius.

Daugiau sužinokite apie reikalavimus, susijusius su jūsų MINI, MEDIUM, MAXI, GIANT šuns augimu

Mityba: svarbu žinoti

Ėdalas, šeimininko dėmesys ir gera vieta miegui yra labai svarbūs dalykai šuniui.

Pateikiame 10 mitybos įsakymų šuns savininkui, kuriuos parengė veterinarai - gyvūnų elgesio specialistai.

Nuotraukos

  • facebook
  • youtube