Slapukų nustatymai Išsirinkimas - Royal Canin

Gyvenimas su šuniuku

Kaip išsirinkti šuniuką

Kaip išsirinkti šuniuką

Šuniuko atsiradimas namuose yra svarbus ir ilgalaikis sprendimas, todėl jį reikia gerai apgalvoti. Šuo vidutiniškai gyvena dešimt ir daugiau metų, todėl jūs turite pasirinkti šunį, kurio poreikiai butų panašūs į jūsų gyvenimo stilių.

Kokią veislę pasirinkti?

Vokiečių aviganis yra paklusnus, labradoras – švelnus su vaikais, kurtas – nepriklausomas... Tačiau šunys negali būti taip kategoriškai klasifikuojami. Iš tikrųjų, veislę turite rinktis atsižvelgdami į tai, kokį vaidmenį šuo vaidins jūsų gyvenime bei jo svorį ir dydį. Pavyzdžiui, išsirinkti Jorkšyro terjerą saugoti savo nuosavybei būtų taip pat neteisinga, kaip visą dieną užrakinti bute Vokiečių mastifą ar Pirėnų kalnų šunį. Paprastai mažo dydžio šuniui, nors jis ir nervingesnis, reikia mažiau vietos negu vidutinio dydžio šuniui; o didelių veislių šunims visada reikia daug erdvės. Kokią veislę beišsirinktumėte, visada turėkite omenyje, kad kiekvienam šuniui reikia šeimininko dėmesio keletą kartų per dieną. Rinkdamiesi šunį ir norėdami įsitikinti savo pasirinkimo teisingumu, turėtumėte ieškoti informacijos šunų veislininkų klubuose. Šunų parodos – ideali vieta susipažinti su įvairiausiomis šunų veislėmis ir pasikalbėti su profesionalais.

 Patinas ar patelė?

Paprastai patelės yra mažesnės nei patinai, ir tai gali būti vienas iš kriterijų renkantis šunį. Didžiausi nepatogumai kyla rujos laikotarpiu du kartus per metus, dažniausiai – pavasarį ir rudenį. Rujos metu patinai visada kartu susirenka prie patelės ir demonstruoja savo atkaklumą.

 Kur įsigyti šunį?

Geriau pirkti šuniuką iš veislininko, kuris specializuojasi konkrečioje veislėje. Jis gerai išmano ir gali daug papasakoti apie pasirinktą veislę, kurios vada gimė pas jį. Taigi, šuniukas tikrai atitiks tos veislės morfologinius kriterijus ir standartus. Tas pats pasakytina ir apie pagrindines šuniuko savybes. Rekomenduojama apsilankyti šunų veisyklose. Čia galėtumėte pamatyti šuniuko mamą, susipažinti su vados gyvenimo sąlygomis po jų gimimo bei pasikalbėti su veislininku. Jis, kaip specialistas profesionalas, tikrai norės įsitikinti, kad pasirinkto šuniuko ir pirkėjo gyvenimo būdas yra suderinamas. Šunų veisyklų sąrašą galite įsigyti šunų asociacijose, iš veterinarų ir šunų veislininkų klubuose.

Vaizdo klipai

The diversity of canine breeds

A symbol of devotion and loyalty, the dog embodies the pet par excellence. So much more than a pet whose appeasing and securing presence is coupled with a completely unselfish attachment, the dog assists man in a great variety of circumstances. With nearly 400 breeds, no other domestic animal shows such diversity.

  • facebook
  • youtube