Slapukų nustatymai Higiena ir priežiūra - Royal Canin

Gyvenimas su šuniuku

Higiena ir priežiūra

Paprasti veiksmai

Rūpinantis šuniuku ir jo higiena, visą jo gyvenimą reikia reguliariai atlikti tam tikrus veiksmus, kurie padėtų jam būti sveikam ir leistų jums pastebėti nenormalius ženklus, įspėjančius apie ligą. 

Būtini pasivaikščiojimai

Pasivaikščiojimai yra būtini ne tik norint pripratinti šuniuką prie tvarkos, bet ir jo gerovei. Šuo yra draugiškas gyvūnas, kuris turi susipažinti su kitais gyvais padarais ir ištyrinėti teritoriją. Nesvarbu, ar šuo gyvena bute, ar nuosavame name, jam neužtenka penkių minučių pasivaikščiojimų rytais ir vakarais, netgi jei jis visą dieną gali praleisti uždarame sode. Jaunam šuniui reikia trumpų pasivaikščiojimų po apylinkes, kuriose jam nekiltų per daug pavojų. Kuo anksčiau turite išmokyti šuniuką vaikščioti su pavadėliu ir klausyti komandos grįžti pas jus. Be pavadėlio šuniuką galite paleisti atvirose erdvėse ir kaime.

Jūsų šuniuko kasdienė priežiūra

Nosis

Ji turi būti drėgna ir švari visą dieną. Tačiau miegant ji gali tapti sausa. Šuniukui pabudus, nosis vėl turi būti drėgna. Bet kokie šašai, įtrūkimai ar gleivėtos išskyros – tai ligos ženklai, kuriuos turi apžiūrėti veterinaras.

Lūpos

Jos turi būti švarios ir palyginti hermetiškos. Priklausomai nuo veislės, lūpos gali būti nukarusios arba ne. Turite stebėti, ar ant šuns lūpų neatsiranda įtrūkimų ar raudonų dėmių, spuogų.

Dantys

Dantys turi būti balti, o dantenos – rožinės: nėra normalu, jei atsiranda raudonos linijos dantų pakraščiuose, kurios sukelia skausmingą uždegimą ir šuo gali netekti apetito. Jūs turite kuo anksčiau pradėti tikrinti šuniuko burną ir plauti dantis specialiai šunims skirtu šepetuku ir dantų pasta. Šios efektyvios priemonės, kurios neleis atsirasti dantų akmenims, turi būti naudojamos kasdien. Taip pat galima įsigyti dantims naudingo sauso ėdalo bei "dantų batonėlių", kurie bus efektyvūs, jei bus naudojami kasdien.

Akys

Akys turėtų būti blizgančios ir drėgnos, su rausva gleivine. Vidiniuose akių kampučiuose neturi būti jokių išskyrų.

Ausys

Nulėpusias ausis reikia dažniau tikrinti, kadangi jos negali tinkamai vėdintis, nes išorinės ausų landos yra uždengtos. Nulėpusias ausis reikia plauti vieną ar du kartus per savaitę, o stačias ausis – kas dvi savaites. Plaudami ausis, naudokite šunų ausims skirtą skystį. Plaukite taip: įkiškite tūtelę į ausies landą (nebijokite, nepradursite būgnelio, kadangi ausies landa yra L formos), tada įšvirkškite produktą, išimkite tūtelę, pamasažuokite ausis 30 sekundžių, ir galiausiai ausies landas sausai iššluostykite medvilnės gabalėliu arba paspaudykite, nekišdami medžiagos į ausies vidų.  

Lytiniai organai ir išangė

Reguliariai tikrinkite, ar patinų ir patelių lytiniai organai yra švarūs: atsiradus kokioms nors išskyroms, šunį turite parodyti veterinarui. Išangė turi būti švari, be jokių viduriavimo požymių.

Kojos ir letenos

Turite reguliariai tikrinti, ar nėra pažeistos šuns letenos ir ar pasivaikčiojant neįsmigo rakščių.

Šunys turi dviejų tipų letenas: su rudimentiniais pirštais ir letenas su nagais. Normalu, jog nagai nuolat auga ir apsišlifuoja.

Kailis

Kailio priežiūra skiriasi priklausomai nuo kailio tipo. Kailį prižiūrėkite taip: guminiu šepečiu kartą per savaitę šukuokite labai trumpus plaukus, trumpus ir sunkiai iššukuojamus plaukus šukuokite kas dvi dienas priešinga plaukų augimo kryptimi ir pašiauškite šukuodami plaukų augimo kryptimi, ilgus susivėlusius plaukus kasdien kruopščiai išpainiokite ir iššukuokite.

Vasarą po maudynių upėje ar jūroje jauną šuniuką išmaudykite, kad būtų pašalintos dirginančios nuosėdos. Maudymo namuose dažnumas priklauso nuo plaukų tekstūros.Šunis su labai trumpais plaukais galima maudyti du kartus per metus, o ilgaplaukius šunis – maždaug kas tris mėnesius. Pripratinus prie maudymo jauną šuniuką, ši procedūra jam patiks, ir leidžiant oro sąlygoms, jį bus galima maudyti lauke. Vonioje patieskite neslystantį kilimėlį ir prauskite šiltu vandeniu. Išpainiokite susivėlusius plaukus, naudokite tik specialiai šunims skirtą šampūną ir šiltą vandenį.

Vakcinos

Šunų maras, parvovirusinis enteritas, pasiutligė, šunų leptospirozė, infekcinis hepatitas… Šiomis mirtinomis ligomis gali susirgti šuniukas, kai jo nebesaugo motinos antikūnai. Todėl būtina laikytis imunizacijos plano, tame tarpe vakcinų injekcijų, bei griežtai laikytis veterinarų nurodymų.

Išoriniai ir vidiniai parazitai

Nuolat atsiranda blusų ir erkių, o ypač pavasarį. Galite įsigyti įvairių produktų nuo blusų ir erkių: purkštuvėlių, lašų, antkaklių. Šios priemonės veiksmingai kovoja su kenksmingais parazitais, kurie gali paveikti ne tik gyvūno, bet ir žmogaus sveikatą. Šuniukas turi būti sistemingai ir reguliariai gydomas nuo kirminų pagal veterinaro sudarytą grafiką, o gydymo produktą reikia rinktis priklausomai nuo gyvūno dydžio, amžiaus, gyvenimo būdo ir kitų kriterijų.

Vaizdo klipai

Health, hygiene, beauty

To support your puppy in his new life as well as possible, you are given a few essential rules and pieces of advice on the best way for you to support his learning and his integration into the family circle and to provide the care he should be given for healthy growth.

  • facebook
  • youtube