Slapukų nustatymai Dresavimas - Royal Canin

Gyvenimas su šuniuku

Dresavimas

Pagrindinės taisyklės

Kaip vakcinacija ar kasdienė veikla, taip ir dresavimas yra viena žmogaus pareigų šuniui, kurios laikytis turite iš karto nusprendę, jog šuo bus jūsų draugas. Tai užtikrins gyvūno, šeimininko ir jo šeimos rato harmoningą gyvenimą bei šuns integraciją visuomenėje. Šuniuko dresavimas turi būti pradėtas tinkamu laiku, kai jo mokymosi sugebėjimai yra optimaliausi.

Vienu metu vykdoma tik viena šuniuko dresavimo pakopa. Šuniuko susikoncentravimo galimybės yra ribotos: jei pratimai per ilgi, šuniukas gali pervargti.

Motyvacija

Dresavimo sėkmė priklauso nuo malonumo ir tikslumo. Šuniukas iš prigimties mėgsta žaisti, todėl reikia pasinaudoti šia galimybe ir priversti jį "dirbti" be prievartos, trumpų pratimų pagalba. Be žaidimų, kuriuos su džiaugsmu žaidžia dresuojamas šuo, šuniukas trokšta ir šeimininko meilės, kurios jis turi gauti mokymo procese. Visada laikykitės disciplinos, kuri turi tapti auksine taisykle: su šunimi reikia elgtis ne kaip su žmogumi, bet tik kaip su gyvūnu.

Prasmingas apdovanojimas

Apdovanojimas skatina motyvaciją ir palengvina dresavimą. Kad apdovanojimas būtų veiksmingas, jis turi būti prasmingas, t.y., pasisekus pratimui, šeimininkas turi girti šunį, paglostyti ir kalbėti švelniu balsu. Kita vertus, šunį reikia peikti už kvailą ar netinkamą elgesį, bet tik tuo momentu, kai jis yra užkluptas. Reikia pažymėti, kad pozityvus mokymas (t.y., apdovanojimai) yra daug efektyvesnis nei negatyvus mokymas (t.y., papeikimai).

Kalba

Kalbėti reikia gyvūnui suprantama kalba, t.y., paprastomis, trumpomis ir dažnai kartojamomis komandomis, kadangi šuo geriau supranta balso toną nei žodžių reikšmę: balso tonas turi skirtis, sakant komandą, giriant ar peikiant. Gestai taip pat yra efektyvi bendravimo su šunimi priemonė.

Vardo mokymas

Pirmutinis dalykas, kurį turi išmokti šuniukas, yra jo vardas. Pačią pirmą dieną, išrinkus jam vardu bus malonu pradėti mokyti vykdyti komandas.

Žodis "Ne"

Vos šuniukui atsiradus jūsų namuose, būtina jį išmokyti suvokti žodžio “ne” reikšmę.

Žodis "ne" asocijuosis su visais draudžiamais dalykais.

Pamatę šuniuką elgiantis netinkmai, “ne” turite ištarti kategoriškai ir tvirtu bei nedviprasmišku balso tonu.

Dresavimo proceso pradžioje galite stumti šuniuką ranka ir tuo pačiu metu sakyti “ne”. Vėliau užteks žodžio “ne”, ištarto tvirtu balsu.

Pratinimas prie tvarkos

Atsiradęs namuose šuniukas paprastai nėra pripratintas prie tvarkos, tik žino vietą, kurioje miega. Jei jis savo reikalus atlieka namuose tuo metu, kai nėra šeimininko, barti jį yra beprasmiška. Papeikimas yra efektyvus, jei šuniukas baudžiamas iš karto. Norint šuniuką išmokyti tvarkos, reikia jį išvesti į lauką kas dvi valandas ir būtinai po kiekvieno maitinimo.

Trys pagrindinės komandos: stovėti, sėdėti, gulti

Turite nuosekliai laikytis savo komandų. Jei kas nors buvo uždrausta vieną dieną, namiškiai negali leisti to daryti kitą dieną. Šuniukas yra mokomas šių trijų pagrindinių komandų, laikant jį už pavadėlio.

Pasivaikščiojimas su pavadėliu

Pavadėlis yra kontroliavimo priemonė ir džiaugsmo ženklas, reiškiantis, kad šuniukas eis pasivaikščioti. Jis neturi būti naudojamas bausmėms. Kuo anskčiau pradėsite mokyti vaikščioti su pavadėliu, kaip ir pratinti prie tvarkos, tuo bus lengviau. Pirmiausia dėvėti antkaklį ir vaikščioti su pavadėliu reikia pradėti šuniuką mokyti namuose keletą kartų per dieną ir tik trumpomis pamokomis. Jei šuniukas traukia pavadėlį, sakykite “ne” ir staigiai jį truktelėkite.

Komanda "pas mane"

Daugiau nei kuri nors kita komanda, komanda "pas mane" yra kvietimas ateiti pas šeimininką, kuris šunį paglostys ar duos apdovanojimą: komanda "pas mane" turi būti pozityvus, tačiau reikalaujantis disciplinos gestas. Klausyti komandos "pas mane" turėtumėte pradėti mokyti, naudodami šuniuko ėdalą, vėliau pereiti prie mokymo namų patalpose, o galiausiai ir lauke. Jei šuniukas neklauso komandos “pas mane”, palikite jį priešingoje pusėje ir pasislėpkite, jis susijaudins ir labai greitai suras jus!

Skanėstai ir maitinimas

Skanėstų ar maisto likučių davimas suardo šuniukui skirto ėdalo maistinį balansą. Ir jei jis bus vaišinamas ar primaitinamas reguliariai ir be saiko, šuniukas gali priaugti nereikalingo svorio ar gali būti pakenkta jo sveikatai. Geri maitinimosi įpročiai, jei jų bus tvirtai laikomasi, užkirs kelią netinkamai mitybai.

  • Iki 6 mėnesių šuniuką reikia maitinti 3 kartus per dieną, o iki augimo pabaigos – 2 kartus.
  • Šuniukas turi būti maitinamas nustatytomis valandomis, iš to paties švaraus dubenėlio, toje pačioje vietoje, visada turi būti įpilta šviežio vandens.
  • Ėdantis šuniukas turi būti paliktas vienas ir niekada negalima duoti jam maisto nuo jūsų stalo.

Susipažinkite su 10 šuns šeimininko komandų

Šunų dresavimo centruose jūsų šuniukas turi galimybę susitikti su kitais savo amžiaus šunimis ir išmokti būti drąsesnis ir agresyvesnis bendraudamas su kitais šunimis. Šeimininkas čia išmoks tinkamų dresavimo pratimų ir bendravimo su savo gyvūnu elgesio taisyklių.

Nuotraukos

  • facebook
  • youtube