Slapukų nustatymai Tinkamas šėrimas - Royal Canin

Augimas, pagrindinis etapas

Tinkamas šėrimas

Tinkama jūsų šuniuko mityba

Šuns augimo etapas yra sunkiausias fiziologinis jo gyvenimo laikotarpis dėl greito ir intensyvaus augimo. Šiuo laikotarpiu yra nulemiama suaugusio šuns morfologija ir kūno susiformavimas. Šuns vystymuisi svarbiausią vaidmenį atlieka mityba.

Šuns mityba augimo metu sąlygoja gerą sveikatą ateityje. Šiuo lemiamu augančio šuniuko gyvenimo etapu šuniukas stiprėja, jei yra patenkinami jo mitybos poreikiai. Pagrindinė taisyklė, kuria reikia vadovautis maitinant šuniuką, yra tai, kad jo negalima šerti per dideliu arba per mažu maisto kiekiu, atsižvelgiant į specifines šunų veislių savybes, veislių ir dydžių įvairovę ir šuniuko gebėjimą virškinti maisto medžiagas.

Individuali mityba, atsižvelgiant į šuns dydį

Rūpinantis šuns mityba, jo veislės dydis yra svarbus elementas. Trijų mėnesių foksterjero šuniukas sveria 2 - 3 kg, o tokio paties amžiaus labai didelės veislės šuniukas – apie dvidešimt kilogramų: šių šunų dydžių skirtumas - akivaizdus, ypač jų žandikaulių. Nors pagal ėdalo sudėtį šuniuko augimui geriausiai tinka sausas ėdalas, vidutinio dydžio gabalėliais smulkintas ėdalas pirmajam sukels sunkumų jį sugriebiant, o pastarajam – bus per smulkus. Todėl granules reikia rinktis pagal dydį ir tekstūrą, atsižvelgiant į mažo, vidutinio ar didelio šuniuko žandikaulius ir dantis.

Be to, skirtingų dydžių šuniukų skirtingas ir jautrumas. Pavyzdžiui, jei didelės veislės šuniuko peršėrimas paspartina jo augimą ir jam atsiranda kaulų ir sąnarių problemų, tai peršeriant mažą šuniuką, jam suaugus, jis gali kentėti nuo viršsvorio. Šuniuko gaunamas energijos kiekis, atsižvelgiant į jo dydį ir reikalavimus, ir tinkamai subalansuotos mitybos laikymasis užkerta kelią viršsvorio asiradimui.

Kalcio ir fosforo suvartojimas

Kalcio ir fosforo suvartojimas turi būti atidžiai kontroliuojamas, kad būtų išvengta rimtų kaulų problemų. Paprastai kalcio šuniukui pritrūksta, jei jis maitinamas tik mėsa arba namų gamybos maistu, neduodant mineralinių papildų. Dažni augimo sutrikimai kyla dėl netinkamos mitybos, trūkstant kalcio ar esant vitamino D pertekliui.

Tačiau kasdienėje mityboje kalcio normų viršijimas šuniukui yra taip pat pavojingas: jei maitinate augimo etapui skirtu ėdalu, papildomai kalcio niekada neduokite.

Augimo laikotarpiu, kuris yra nevienodas skirtingoms šunų veislėms (mažų veislių šuniukai auga 8 - 10 mėnesių, vidutinės veislės – 12 mėnesių, didelės veislės – 15 - 18 mėnesių ir labai didelės veislės –  18 - 24 mėnesius), šuniukai yra maitinami “Health Nutrition” augimo ėdalu. Gyvūno augimo laikotarpiu pasisavinamų maistinių medžiagų kiekis yra skirtingai dozuojamas, kad būtų išvengta jų trūkumo arba pertekliaus.

Kokybiškos maistinės medžiagos visiems

Nepriklausomai nuo veislės, šuniukui reikia daug daugiau energijos nei suaugusiam šuniui. Energija yra reikalinga ne tik jo vystymuisi, bet ir naujų augimui būtinų audinių formavimuisi. Šuniukui reikia daug daugiau baltymų, mineralų, vitaminų ir mikroelementų nei suaugusiam šuniui. Todėl šuniukui ėdant “Health Nutrition” augimo maistą, jis aprūpinamas dideliu ir itin kokybišku baltymų kiekiu. Atsižvelgiant į tai, kad šuniuko virškinimo gebėjimai dar nėra iki galo susiformavę, virškinimo sistema geriausiai dirba, jei šuniukas yra maitinamas itin kokybiškomis maistinėmis medžiagomis, subalansuojančiomis žarnyno mikroflorą.

Imuniteto spraga

Šuniuko imuninė apsauga priklauso nuo motinos su priešpieniu perduotų antikūnių, kurie pasisavinami po gimdymo per 36 - 48 valandas. 4 - 12 savaičių amžiaus šuniukams pradeda mažėti motinos antikūnių skaičius ir jie nebetenka imuninės apsaugos. Šis kritinis laikotarpis, vadinamas "imuniteto spraga", yra rizikingas laikotarpis dėl infekcijų. Motinos antikūnių lygis išlieka pakankamai aukštas, dėl to slopinamas vakcinų poveikis. Vakcinos yra visiškai veiksmingos, tik šuniukui sulaukus 12 savaičių. Tuo laikotarpiu jaunas šuniukas yra veikiamas daugybės streso faktorių, kurie išbando jo imuninę sistemą. Jo aplinka keičiasi – iš šunų veisyklos jis persikelia į savo šeimininko šeimą: atsiradimas nepažįstamoje aplinkoje verčia šuniuką gintis nuo potencialios mikrobų grėsmės, net jei jis yra labai neatsparus bakterijoms ir virusinėms infekcijoms. “Health Nutrition” maisto sudėtyje esančios patentuotos maistinės medžiagos (taurinas, liuteinas, vitaminai E ir C) ir manan-oligo-sacharidai stiprina natūralią šuniuko imuninę apsaugą.

Vaizdo klipai

Growth, anatomy and puberty

Knowing well your puppy means respecting him. It means helping your puppy build the bases of his present and future health and well-being.

  • facebook
  • youtube