Slapukų nustatymai Augimo kreivė - Royal Canin

Augimas, pagrindinis etapas

Augimo kreivė

Šunų augimas nėra vienodas

Maži, vidutiniai, dideli ar labai dideli šuniukai auga nevienodai. Augimo kreivės padeda stebėti, ar augimo tendencija yra normali, juo labiau, kad augimo kreivė nėra tiesi linija.

Lemiamas šuns gyvenimo etapas – augimas – lemia ir būsimą suaugusio šuns charakterį, ir jo morfologiją bei harmoningą vystymąsi.

Svorio augimo kreivės

Norėdamas sužinoti, ar šuniuko augimas yra normalus ar ne, jo veterinaras naudojasi keliomis naudingomis priemonėmis: patinų ir patelių augimo vidurkio kreivėmis. Jų pagalba tikrinamas šuniuko svorio augimas nuo gimimo iki jam tampant suaugusiu šunimi. Po šuniuko gimimo jo dienos svorio prieaugis (DSP) didėja kintamu greičiu, kol stabilizuojasi, tuomet pradeda mažėti, kadangi gyvūnas artėja prie brandos (suaugusio šuns amžiaus ir svorio). Šuniuko svoriui labai greitai augant – per pirmąsias savaites padidėjant 5 - 10% per dieną, daugelio šunų veislių minėtų kreivių nagrinėjimas atskleidžia, kad mažų veislių individai lėtai augdami pačiu ankstyvuoju augimo laikotarpiu yra jau gana sunkūs tik gimę ir nujunkymo laikotarpiu palyginus su jų suaugusių svoriu. Kitaip tariant, šios išvados gali būti aiškinamos, kad mažo dydžio šuniukai gimsta "geriau užbaigti" negu vidutinių veislių šuniukai ir juo labiau, nei didelių veislių šuniukai. Kita vertus, pastarieji gimsta palyginti mažo svorio, o jų augimas yra staigus ir užimantis ilgesnį periodą.

Reikšmingi skirtingų veislių ankstyvo išsivystymo skirtumai

Šunų veislių skirtumus galima pastebėti vos jiems gimus. Pavyzdžiui, miniatiūrinio pudelio kalė pagimdo 1 - 3 šuniukus, sveriančius po 150 - 200 gramų. Niūfaundlendo kalė pagimdo 8 - 10 šuniukų, kurių kiekvieno svoris svyruoja nuo 600 iki 700 gramų. Ir netgi jei labai didelės veislės suaugęs šuo sveria 25 kartus daugiau nei mažos veislės šuo, jų gimusių šuniukų svorio santykis yra tik 1 - 6. Augimo metu skirtingų veislių suaugusio šuns ūgis ir svoris pasiekiamas ganėtinai skirtingai:

  • mažų veislių šuniukai pusę savo suaugusio šuns svorio pasiekia būdami maždaug 3 mėnesių, o didelių veislių šuniukai – būdami jau 5 - 6 mėnesių;
  • miniatiūrinis pudelis savo suaugusio svorį pasiekia būdamas maždaug 8 mėnesių; tuo metu jo gimimo svoris būna padidėjęs 20 kartų. O Niūfaundlendas vis dar auga ir būdamas 18 - 24 mėnesių, kuomet jo gimimo svoris padidėja maždaug 100 kartų!

Svarbu suprasti šiuos ankstyvojo augimo skirtumus ir biologines šio augimo etapo savybes. Todėl aišku, kodėl harmoningam šunų augimui yra ypač būtinas “Health Nutrition” maistas, pritaikytas, atsižvelgiant ne tik į šuniuko amžių, bet ir jo dydį bei veislę.

Vaizdo klipai

Growth, anatomy and puberty

Knowing well your puppy means respecting him. It means helping your puppy build the bases of his present and future health and well-being.

  • facebook
  • youtube