Slapukų nustatymai Mažų veislių šuniukai - Royal Canin

Augimas iki tampant suaugusiu šunimi

Mažų veislių šuniukai

MINI

Mažų veislių šuniukai – MINI – yra tie šuniukai, kurių suaugusių svoris neviršija 10 kg. Dauguma jų yra kaip žmonių kompanionai, nors dažnas yra kilęs iš medžioklinio šuns, pavyzdžiui, takso. Didžiąją gyvenimo dalį jie praleidžia uždarose patalpose, o jų pasivaikščiojimai vyksta mieste.

Mažos veislės šuo vystosi sparčiai – apie  8 - 10 mėnesių, ir gyvena ilgiau nei didelės veislės šunys. Greičiausiai mažos veislės šunys auga pirmuosius šešis mėnesius – kasdien MINI šuniukai priauga vidutiniškai po 20 gramų. Būtinai reikia atkreipti dėmesį į keletą specifinių šio trumpo ir intensyvaus šuniukų augimo ypatybių – dantų prasikalimą, virškinimą ir gyvenimo būdą, kuris gali turėti įtakos viršsvorio atsiradimui.

Pieniniai ir nuolatiniai dantys

Kai kurių MINI šuniukų, pavyzdžiui, Jorkšyro terjerų, pieniniai dantys yra daug mažesni. Jie yra dantenų paviršiuje. Nepaisant to, jog 4 - 6-ąjį šuniukų gyvenimo mėnesį pieninius dantis palaipsniui keičia nuolatiniai dantys, kurie yra labai maži, bet reikalaujantys daug dėmesio, granulės turi būti tinkamo dydžio ir tekstūros. Iš tikrųjų MINI šuniukų dantys yra labiau pažeidžiami. Dėl apatinių ir viršutinių dantų skliauto defektų gali formuotis neteisingas sąkandis, o aplink dantų vainikėlius užsilikti maisto likučių, kurie skatina bakterijų atakas.

Virškinimo sistemos jautrumas per tumpą ir intensyvų augimo laikotarpį

Nujunkymo laikotarpiu mažėja šuniuko gebėjimas virškinti laktozę ir jis pamažu išmoksta virškinti angliavandenius. Nors šuniuko virškinimo sugebėjimai vystosi greitai, trijų mėnesių šuniukas daug blogiau pasisavina maiste esančius baltymus, riebalus, organines medžiagas ir energiją nei suaugęs šuo. Keičiantis šuniuko mitybai, pereinama prie puikiai virškinimo sistemos toleruojamo “Health Nutrition” maisto, kuris yra pritaikytas skirtingam šuniukų žandikaulių ir dantų dydžiui. “Health Nutrition” ėdalas suteikia natūralią apsaugą bei palaiko harmoningą augimą.

Ankstyvas riebalinių audinių formavimasis

Norėdami patenkinti kartais užgaidžių MINI šuniukų apetitą, nepamirškite galimo viršsvorio pavojaus.

Tik gimusio mažos veislės šuniuko svoris sudaro 5% jo suaugusio svorio, t.y. penkis kartus daugiau nei didelės veislės šuniuko. Šuniuko gimimo svorį padauginus iš 20, apskaičiuojama, kad intensyviausias augimas pasiekiamas per labai trumpą etapą – šuniukui sulaukus 2 mėnesių. Mažų kambarinių šuniukų (Čihuahua, miniatiūrinio špico…) augimas baigiasi maždaug 8 –ąjį jų gyvenimo mėnesį, o mažų veislių šuniukų – maždaug 10-ąjį mėnesį.

Dėl šio gana ankstyvo MINI šuniukų augimo jų riebaliniai audiniai pradeda vystytis labai anksti. Riebalinių audinių formavimąsi tiesiogiai įtakoja šuniuko suvartojamų kalorijų kiekis, todėl svarbu kontroliuoti šuniukų svorį, turint omenyje, kad dažnai viršsvorio riziką padidina sterilizacija. MINI šuniukams pritaikyta “Health Nutrition” mityba ir rekomenduojamos dienos normų laikymasis užkirs kelią viršsvorio susidarymui ir užtikrins harmoningą augimą.  

Skanėstus šuniukams galima duoti tik tokiu atveju, jei jie atitinka maistinius reikalavimus ir yra įskaičiuoti į kasdien suvartojamo ėdalo kiekį.

  • facebook
  • youtube