Slapukų nustatymai Labai didelių veislių šuniukai - Royal Canin

Augimas iki tampant suaugusiu šunimi

Labai didelių veislių šuniukai

GIANT

Labai didelių šunų – GIANT – suaugusių svoris viršija 45 kg. Tokių didesnių nei standartinio stoto šunų veislių yra daugiau kaip 25. Jų ilgai trunkantis ir intensyvus augimas turi būti atidžiai stebimas, kad nekiltų kaulų ir sąnarių vystymosi sutrikimų. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į silpną jų virškinimo sistemos veiklą.

Medžioklinis šuo bladhaundas, ganymo šuo rotveileris, kalnų šuo senbernaras, gelbėjimo jūroje šuo niūfaundlendas – tai kelios įspūdingo stoto šunų rūšys. Kitoks šių labai didelių šunų augimas išryškina jų kūno silpnybes.

Du labai ilgo ir intensyvaus augimo laikotarpio etapai

GIANT šuniukas pusę savo suaugusio svorio pasiekia apie 5-ąjį gyvenimo mėnesį. Būdamas 2 - 8 mėnesių, jis kas dvi savaites vidutiniškai paauga po 2 cm. GIANT šuniukas auga iki 18 - 24 mėnesių. Sulaukus tokio amžiaus, jo gimimo svoris padidėja 80 - 100 kartų (palyginimui, mažų veislių – 20 - 30 kartų). Dar blogiau, lyginant su mažų ir vidutinių veislių šunimis, jų nujunkymas vyksta kritišku augimo momentu, kai šuniuko mitybos poreikiai yra patys didžiausi. Iki 8-ojo šuniuko gyvenimo mėnesio pirmasis augimo etapas yra tikrai proporcingai didėjantis ir itin greitas. Jis sutampa su laikotarpiu, kai 4-12-ąją gyvenimo savaitę GIANT šuniukui formuojasi natūrali imuninė apsauga. Nuo 8-ojo iki 18-24-ojo mėnesio vyksta daug lėtesnis augimo etapas, kurio metu vystosi raumenys.

Suvartojamas maisto kiekis turėtų būti adaptuotas

Per greitas labai didelių veislių šunų augimas yra rizikingas. Pirmajam augimo etapui – nuo 2 iki 8 mėnesių – pritaikytas “Health Nutrition” ėdalas su subalansuotu riebalų ir gaunamos energijos kiekiu padeda kontroliuoti augimo tempą ir išvengti viršsvorio, net ir nelabai ribojant suvartojamo maisto kiekį. Ėdalo sudėtyje esančios maistinės medžiagos stiprina kaulus ir apsaugo sąnarius, o veikliosios medžiagos stiprina šuniuko imunitetą.

Šuniukui sulaukus 8 mėnesių, baigiasi jo skeletui pavojų keliantis laikotarpis: pradeda formuotis kaulų galuose esančios kremzlės. Kremzlių formavimasis baigiasi apie 18-ąjį gyvenimo mėnesį. Nuo tada šuniuko svoris auga, vystosi raumenų masė, bet jis daug nebeauga: jis jau yra pasiekęs 90% savo suaugusio ūgio. “Health Nutrition” mityba yra pritaikyta šiam antrajam augimo etapui. Šis ėdalas suteikia daugiau energijos, nei yra reikalinga pirmajame augimo etape, tačiau antrajame augimo etape negalima viršyti maisto normų, kad susidaręs viršsvoris nekenktų iki galo nesusiformavusiems sąnariams.

Į GIANT šuniukų virškinimo sistemos jautrumą reikia atsižvelgti ir pirmuojame, ir antruojame jų augimo etape.

Jautri virškinimo sistema

GIANT šuniukų virškinimo sistema yra jautresnė lyginant su kitais šuniukais. Virškinimo sistemos jautrumą sąlygoja tam tikros anatominės ir fiziologinės ypatybės. GIANT šunų virškinamasis traktas yra proporcingai mažesnis nei mažųjų šunų, todėl jų žarnyno veikla yra praktiškai dvigubai ilgesnė. Tai įtakoja fermentacijos padidėjimą ir skystų išmatų susidarymą. “Health Nutrition” ėdalo sudėtyje esantys itin kokybiški baltymai labai palengvina virškinimo veiklą. Veikliųjų medžiagų, praturtinančių žarnyno florą ir apsaugančių virškinamojo trakto gleivinę, derinys su gysločiu, reguliuojančiu žarnyno veiklą, puikiai tinka jautriai virškinimo sistemai bei gerina išmatų kokybę.

GIANT šuniukams skirtas ”Health Nutrition” ėdalas patenkina jų augimo poreikius lemiamu abiejų augimo etapų laikotarpiu, maksimaliai apsaugodamas virškinamąjį traktą ir padėdamas kontroliuoti augimą.

  • facebook
  • youtube