Slapukų nustatymai Didelių veislių šuniukai - Royal Canin

Augimas iki tampant suaugusiu šunimi

Didelių veislių šuniukai

MAXI

Didelių veislių šunys – MAXI – yra tie, kurių suaugusių svoris siekia 26 - 44 kg. Tai puikūs ganymo šunys, pėdsekiai, gelbėtojai, regėjimo negalią turinčių žmonių pagalbininkai, ištikimi draugai, visada pasiruošę lydėti savo šeimininką sportinėse išvykose. Jų augimas turėtų būti ypač stebimas.

Sarginiai šunys, pavyzdžiui, vokiečių aviganis, paieškos ir gelbėjimo šunys, pavyzdžiui, belgų aviganis malinua, piemenų šunys, pavyzdžiui, briaras, šunys pagalbininkai, pavyzdžiui, auksaspalvis retriveris – tokie dideli šunys tikrai sugeba dirbti. Galingi, atsidavę, stiprūs, labai įvairiapusiški šunys gali gyventi ir miesto aplinkoje, bet reikia patenkinti jų poreikį išlieti energiją atvirame ore. Jų augimas tęsiasi iki 15 – 18-ojo jų gyvenimo mėnesio. Šitų šuniukų virškinimo sistema paprastai yra jautresnė nei mažų veislių šuniukų.

Griaučių vystymosi stebėjimas

Per pirmuosius MAXI šuniuko gyvenimo metus jo gimimo svoris padidėja daugiau kaip 80 kartų, tuo tarpu MINI veislės suaugusio šuns, sveriančio iki 10 kg, gimimo svoris padidėja tik 20 kartų, o augimas baigiasi maždaug 10-ąjį gyvenimo mėnesį (o kartais ir anksčiau, pavyzdžiui, kambarinių šunų veislių, tokių kaip čihuahua). Iš šių skirtumų paaiškėja, kodėl netaisyklingas griaučių susiformavimas yra būdingas tik didelių veislių šunims, taip dar kartą patvirtinant tinkamos augimo mitybos būtinybę. Nepakankamas gaunamų baltymų ir kalcio kiekis neigiamai veikia kaulų formavimąsi. Ir priešingai, per didelį energijos kiekį suteikianti dieta skatina ankstyvą svorio padidėjimą, dėl ko atsiranda kaulų problemos arba sąnarių displazijos. Ribojant gaunamą energijos kiekį ir normuojant maisto porcijas, yra geriau kontroliuojamas šuniukų augimo tempas ir tuo pačiu sumažinama grėsmė jų griaučių formavimuisi.

Didesnis virškinimo jautrumas

Po nujunkymo šuniuko virškinimo sistema dar nėra subrendusi. Ji dar negali pasisavinti didesnio maisto kiekio bei tinkamai virškinti angliavandenių. Dėl kitokios anatomijos MAXI šuniukų jautrumas yra didesnis: jų virškinamasis traktas yra proporcingai mažesnis nei mažo šuns, o maistas gaubtinėje žarnoje užsilaiko daug ilgiau, dėl ko padidėja fermentacija ir prastėja išmatų kokybė. “Health Nutrition” ėdalo sudėtyje esančios maistinės medžiagos užtikrina žarnyno floros balansą, skaidulos, tokios kaip, gyslotis, skatina lengvai virškinamų baltymų įsisavinimą bei užtikrina optimalią virškinimo veiklą. Be to, kokybiška maisto energija padeda harmoningai vystytis raumenims ir organizmui. Šis itin vertingas maistiniu požiūru ėdalas atitinka MAXI šuniukams keliamus aukštus reikalavimus ir apsaugo nuo viršsvorio rizikos bei kaulų ir sąnarių deformavimosi.

Peršėrimas turėtų būti draudžiamas

Didelių šunų savininkai kartais galvoja, kad peršertas gyvūnas, suaugęs bus didesnis. Bet taip nėra! Šuo tiesiog greičiau pasiekia savo suaugusio dydį (ir svarbiausia, svorį). Tačiau toks greitas augimas nėra naudingas, kadangi jis paveikia nesubrendusius griaučius, dėl ko gali netaisyklingai išsivystyti kaulai ir sąnariai. Neretai didelių ar labai didelių veislių šunų savininkai į savo šuniukų dietą įtraukia daug kalcio turinčius papildus. Ši praktika yra pateisinama tik tada, kai šuo maitinamas namų gamybos maistu, t.y., specialiai paruoštu ėdalu šuniui, kurio pagrindą sudaro mėsa, daržovės ir kiti krakmolingi maisto produktai.

Jeigu šuo yra maitinamas visiškai subalansuotu augimui skirtu ėdalu, kontroliuojant gaunamas kalcio normas, papildų praktika yra ne tik betikslė, bet netgi žalinga. Didelių veislių šunų kalcio poreikio mokslinis tyrimas aiškiai įrodė, kad kalcio perteklius gali paveikti kaulų augimą ir turėti įtakos netaisyklingam kaulų ir sąnarių išsivystymui.

  • facebook
  • youtube