Slapukų nustatymai Sportiniai ir laisvalaikio šunys - Royal Canin

Šunys, tarnaujantys žmogui

Sportiniai ir laisvalaikio šunys

Sportas ar laisvalaikis kartu su šunimi

Grožio konkursai, lenktynės, paklusnumas, judrumas… Šuns savininkas turi daug galimybių sportuoti ar leisti laisvalakį su savo gyvūnu. Kokį renginį bepasirinktumėte, šuns atliekamas darbas bus grindžiamas jo ir jo šeimininko bendradarbiavimu, be kurio neįmanomi nei žaidimai, nei pergalės.

Nacionaliniai šunų renginiai, vykstantys šalyse, kuriose veikia šunų organizacijos, yra rengiami laikantis tarptautinių taisyklių.

Grožio konkursai

Šie konkursai, kurie yra vadinami šunų parodomis, būna vietiniai, nacionaliniai, tarptautiniai ar pasaulio renginiai, kurių metu teisėjai ir ekspertai vertina įvairių veislių šunis, atsižvelgdami į jų morfologiją ir elgseną bei remdamiesi atitinkamais veislių standartais.

Šunų sportas

Priklausomai nuo šunų veislės ar sugebėjimų, šunys gali dalyvauti daugelyje varžybų bei suteikti savo šeimininkams galimybę sportuoti ar treniruotis kartu su savo gyvūnais.

Medžioklė: lauko varžybos (pointeriai šunys), medžioklės varžybos (skalikai), paukščių ir žvėrių medžiojimo varžybos, kasinėjimo varžybos...

Paieška: trumų kasinėjimo varžybos (trumų šunys)

Gelbėjimo vandenyje arba darbo vandenyje renginiai: daugiausiai niūfaundlendai.

Lenktynės: lenktyniniai šunys (skalikai, kurtai).

Ganymo varžybos: aviganiai (Pirėnų aviganis, borderkolis...)

Sekimas: objektų ir žmonių paieška.

Ringas, mondioringas, kampanija, IPO (RCI):

Šias varžybas sudaro įvairių rungčių serija, kurioje šuo turi atskleisti savo įgimtus sugebėjimus. Priklausomai nuo varžybų tipo, jų metu gali tekti šokinėti per kliūtis, pademonstruoti paklusnumą, kovoti, gintis ir sekti.

Judrumas: šunys lenktyniauja kliūčių ruože, kuris yra panašus į "puolimo ruožą" ar į saugų kelio ruožą.

Kanikrosas: šeimininkas bėga kartu su šunimi nužymėta natūralia trasa. Tai iš tiesų oficiali sporto šaka – bėgimas su šalia bėgančiu šunimi.

Flyball: tai komandinės estafetės sprinto lenktynės, kurių metu viena komanda yra sudaroma bent iš keturių šunų. Kiekvienas šuo turi įveikti 15 metrų ilgio ruožą, peršokdamas keturis barjerus. Ruožo pabaigoje šuo randa spyruoklinę dėžę, kurią turi paspausti. Katapulto mechanizmo iš dėžės išlaisvintą kamuolį šuo turi nunešti savo šeimininkui ir grįždamas peršokti per keturis barjerus.

Plastinė lėkštė (Frisbis): šuo turi bėgti ir atnešti savo šeimininko nusviestą diską, vadinamą frisbiu.

Rogių šunys

Pirmą kartą apie šunimi įkinkytas roges buvo išgirsta Rytų Sibire prieš maždaug 4 000 metų. Bet tokios sporto šakos, kaip šunų rogių kinkinių sportas ir pulkos slidinėjimas buvo pripažintos dvidešimtojo amžiaus pradžioje. Nors tuo metu siautė aukso karštligė, atsirado entuziastų grupių, trokštančių varžytis su savo šunimis rogių varžybose ir nustatyti, kuris iš jų stipriausias ir greičiausias.

Amžiaus pradžioje lenktynės paliko Aliaskos lopšį ir tapo populiarios Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. Antrąjį kartą lenktynės išvydo dienos šviesą 1924-aisiais metais Naujojoje Anglijoje, kur buvo įkurtas Naujosios Anglijos šunų rogių klubas. 1932-ųjų metų Leik Plesido žiemos Olimpinėse žaidynėse įvyko parodomosios šunų traukiamų rogių varžybos, kurios, stebint daugybei žiūrovų, patyrė dielę sėkmę. Šiandien jau turbūt nebeįmanoma suskaičiuoti visų kiekvieną žiemą vykstančių šunų lenktynių; ypač daug jų būna Šiaurės Amerikoje. Visos šios lenktynės vyksta kiekvienais metais ir sutraukia dešimtis tūkstančių žmonių.

Pulka

Skandinavijos šalys (Danija, Švedija, Norvegija, Suomija) yra taip pat laikomos rogučių sporto pradininkėmis. Tačiau šiose šalyse populiariausia sporto šaka laikoma ne rogių kinkinių sportas, bet pulka – kroso ir slidinėjimo sportas: slidininkas yra virvele prisegamas prie savo komandos, kurią sudaro vidutiniškai vienas, du ar trys šunys, traukiantys laivelio formos roges. Skandinavai šiame sporte pirmenybę suteikia medžiokliniams šunims (Braque pointeriams, pointeriams, seteriams), kadangi jie greičiau bėga trumpas distancijas (7 - 12 km) ir psichologiškai geriau pasiruošę dirbti atsiskyrę.

Šunų pulka ir rogių kinkinių sportas dabar yra pagrindinės šunų sporto šakos. Su šunų federacijų pagalba, šis sportas pasiekė tarptautinį mastą.

Nuotraukos

  • facebook
  • youtube