Slapukų nustatymai Apsaugos šunys - Royal Canin

Šunys, tarnaujantys žmogui

Apsaugos šunys

Šuo, padedantis užtikrinti saugumą

Sargybinis šuo, šuo pėdsekys, patruliavimo šuo, šuo ryšininkas ar sveikatos priežiūros šuo... Šiais laikais šuo yra pagrindinis angliavandenilių, sprogmenų ar narkotikų paieškos veikėjas. Čia jis vėlgi demonstruoja savo didelį atsidavimą, kilnumą ir sugebėjimą tarnauti žmogui, visuomenei ir jos saugumui. 

Kažkada, armijoje

Šunys kareiviai

Jau tryliktajame amžiuje prieš Kristų žmonių kovose šuo buvo pilnavertis karys. Jų veislė priminė dabartinius Tibeto mastifus, tačiau jie netgi buvo įspūdingesnio stoto. Tie iš Azijos kilę mastifai, netgi dar žiauresni nei faraonų medžioklės šunys, buvo populiarūs tarp Egipto, o vėliau ir Graikijos pirkėjų. Jie pasiekė Romos imperiją ir pirmajame amžiuje prieš Kristų dalyvavo garsiose kovose tarp romėnų ir galų karių šunų. Bėgant šimtmečiams, jiems buvo gaminami netgi sudėtingi krūtinės šarvai. Manoma, jog šie šunys išnyko devynioliktajame amžiuje dėl plačiai paplitusių šaunamųjų ginklų.

Sargybiniai šunys

Dėl ypatingos uoslės ir polinkio ginti ir saugoti savo šeimininką šunys tapo daugelio pilių, tvirtovių, citadelių ir įtvirtintų miestų sargybiniais... Šiais laikais šunys saugo aptvertas teritorijas.

Šunys ryšininkai

Prieš atsirandant telekomunikacijoms, šunys dažnai atliko pasiuntinių darbą. Pavyzdžiui, kare buvo būtina gauti naujausių žinių iš puolimo padalinio ar susisiekti su kitais fronto linijoje nustatytais punktais, todėl šunims perdavus tokias žinias, buvo galima pakeisti kariuomenės ataką ir gynybos planus.

Nešuliniai šunys ir kinkomieji šunys

Šunys buvo plačiai naudojami įvairių konfliktų metu – į fronto linijas nešiojo amuniciją, maistą ar netgi ginklus. Pirmojo pasaulinio karo metu buvo sukurti netgi du nešulinių šunų tipai: šunys telegrafininkai ir nešuliniai karvelių šunys. Pirmieji buvo apginkluoti telefono laido rite, kuri išsivyniodavo pavojingame, per apkasus, susišaudymų vietas, spygliuotas vielas einančiame maršrute... taip atkurdami kovų metu nukirstas komunikacijų linijas. Antram tipui priklausantys šunys buvo išmokyti nunešti pašto karvelius į postus.

Kiti šunys buvo įkinkomi ir tempė vežimus, sužeistųjų neštuvus...

Patruliavimo šunys

Dėl gerai išvystytų patruliavimo šunų budrumo ir savisaugos instinktų, greitai atėjo jų šlovės valandos: jie išvarydavo iš miškelių ir kitų tankumynų pasislėpusius priešus, padėdavo patruliams išardyti pasalas ir surasdavo priešininkų kariuomenės buvimo vietas.

Sanitariniai šunys

Egiptiečiai primieji išmokė šunis ieškoti sužeistųjų: pasibaigus kovai, šie šunys būdavo paleidžiami į kovos lauką ir ieškodavo sužeistų karių, kuriuos suradę duodavo ženklą juos palaižydami. “Antrieji” sanitariniai šunys atsirado dvidešimtajame amžiuje. Mokėdami surasti sužeistuosius, jie duodavo ženklą, sugrąžindami kokį nors jiems priklausantį daiktą: kareivio šalmas dažnai būdavo ženklas pirmosios pagalbos darbuotojams, kurie, vedini šuns, surasdavo nukentėjusįjį. Yra užfiksuota daugybė šių šunų žygdarbių.

Šiais laikais

Kadangi šiais laikais pasikeitė ir konfliktų vietos, ir metodai, šunų galimybės labai išsivystė. Kadangi nebereikia šunų desantininkų ir pašto karvelių nešikų, atsirado šunys, susekantys minas, aptinkantys dujų nuotėkį ir sprogmenis bei narkotikų paieškos šunys.

Paieškos šunų darbas yra grindžiamas šuns pasiryžimu surasti savo žaislą ir tuomet žaisti su savo šeimininku. Tokiu būdu, pavyzdžiui, sprogmenys, narkotikai ar padegamosios medžiagos šuniui yra ženklai, kuriuos jis turi surasti, norėdamas gauti savo žaislą. 

Narkotikų paieškos šunys

Idealiausiai paieškos šuns rolei tinka dinamiškas ir mėgstantis žaisti, vidutinio dydžio lankstus šuo, galintis prasigauti visur, o, jei prireiktų, ir aukštai įkopti ar pašalinti kliūtis. Tai yra ištvermingas šuo, todėl per dieną gali dalyvauti net keliose paieškose. Namų valdose yra dažnai vykdomi įsiveržimai su šunimis: šuo gali surasti paslėptus narkotikus (heroiną, kokainą, kanapes, marihuaną...) ir taip paspartinti kruopštumo reikalaujančias paieškas.

Sprogmenų paieškos šunys

Sprogmenų paieškos šunų tipas yra toks pat kaip ir narkotikų paieškos. Tačiau dėl didesnio pavojaus šuo turi būti ramesnis ir vykdyti paieškas be jokio jaudinimosi. Populiariausios sprogmenų paieškos šunų veislės yra belgų aviganis Malinua ir vokiečių aviganis.

Angliavendenilių paieškos šunys

Šie šunys, kurie buvo dresuoti su įvairiais angliavandeniliais, įvykus gaisrui, gaisravietėse ieško padegėjų panaudotų produktų. Jie gali būti iškviečiami ir prevenciniais tikslais, pavyzdžiui, į miškus, kuriems yra iškilęs pavojus. Ženklinimas atliekamas įbrėžimo būdu: degūs produktai yra pašalinami iš vietovės arba yra paimami tos vietos, kurią šuo įbrėžia kilus gaisrui, mėginiai. Sunkiausia šuniui eiti daugybės žmonių išmindžiotomis vietomis ir dirbti uoslei sunkiomis sąlygomis: gaisras sunaikina tam tikrus kvapus, bet atsiranda daugybė kitų kvapų, kurie kartais būna nuodingi, visada nemalonūs ir lydimi dūmų.  

Apsaugos ir patruliavimo šunys

Šuns darbas yra priremti prie sienos šeimininko nurodytą asmenį. Šiame darbe svarbiausios savybės yra šuns budrumas ir paklusnumas: be pavadėlio esantis šuo negali būti agresyvus, nebent priremtasis nori pabėgti. Tos pačios paskirties šuniui gali būti patikėta saugoti objektą, transporto priemonę...

Vaizdo klipai

Visi video :

Nuotraukos

  • facebook
  • youtube