Pagrindinis puslapis Šuniukas ir šuo Suaugęs šuo Pasaulio šunų organizacijos

Pasaulio šunų organizacijos

Pasaulio šunų organizacijos

Pasaulio šunų organizacija (FCI)

Tarptautinė kinologų federacija ir Pasaulio šunų organizacijos egzistuoja 100 metų. Kitos organizacijos, kai kurios iš jų dar senesnės, bendradarbiauja su Tarptautine kinologų federacija ir pasaulio šunų organizacijomis, bet nėra jų narės. Kiekvienais metais pasaulyje  rengiama nepaprastai daug šunų parodų – keliasdešimt tūkstančių.

Pasaulio šunų organizacija

FCI (Tarptautinė kinologų federacija) buvo įkurta 1911 m. gegužės 22 dieną. FCI šalys įkūrėjos buvo Vokietija, Austrija, Belgija, Prancūzija ir Olandija. Prasidėjus pirmajam pasauliniam karui, Federacijos veikla nutrūko ir buvo atkurta tik 1921 metais asociacijų Société Royale Saint-Hubert (Belgija) ir Société Centrale Canine (Prancūzija) iniciatyva. Šiandien šios dvi šalys nebėra pavaldžios Tarptautinei kinologų federacijai.

Tarptautinei institucijai FCI priklauso 84 šalys, tame tarpe, beveik visos Europos šalys, daug Azijos, Lotynų Amerikos ir Afrikos šalių. Federacijos būstinė yra Belgijoje, Thuine. Federacijos tikslai:

  • nustatyti sąlygas, pagal kurias, sudarius sutartį, įvairios šalys narės ir partneriai būtų įtraukti į genealoginę knygą;
  • tarptautinius šunų renginius (organizavimą, teisėjavimą, tarptautinius darbo ir grožio čempionų titulus) vykdyti pagal nustatytas taisykles;
  • platinti šunų kilmės šalių sudarytus veislių standartų aprašymus ir reguliariai juos publikuoti FCI kartą per tris mėnesius ledižiamame žurnale;
  • užtikrinti, kad kiekvienais metais kiekviena FCI šalis narė surengtų mažiausiai keturis tarptautinius čempionatus. FCI yra įsipareigojusi apdovanoti pasaulio darbo ir grožio čempionais tapusius šunis.

Tarptautinės kinologų federacijos interneto svetainė: http://www.fci.be/

Vaizdo klipai

The dog’s origin

Several hypotheses have been put forward as to the origins of dog domestication which took place approximately fifteen thousand years ago. Joint hunting, wolves having chosen to get closer to men in order to take advantage of their food scraps or wolf cubs adopted by human groups. All these hypotheses are plausible.

  • facebook
  • youtube