Naudinga informacija

Sterilizacija turi kelis privalumus kalbant apie gyvūno elgesį ir sveikatą.

Seksualinio elgesio pokyčiai

Maždaug du kartus per metus, kai kalės rujoja, kalės ir patinai stipriai traukia vienas kitą ir išradingai ieško būdų, kaip susitikti ir susiporuoti. Labai tikėtina, kad toks elgesys baigsis nepageidaujamu nėštumu. Skaičiai taip pat rodo, kad šiuo metu didėja rizika, kad gyvūnas nuklys ar bus sužalotas eismo įvykio metu.

Po sterilizacijos kalė neberujoja ir todėl panaikinama rizika, kad ji susilauks vados. Atminkite, kad kai kurios kalės gali atsivesti daugiau nei 10 šuniukų!

Kastravus patinus, jų nebetrauks rujojančios kalės, jie bus mažiau linkę žymėti savo teritoriją besišlapindami.

 

Neabejotina nauda jūsų šuniui:

• Sterilizacija sėkmingai padeda išsaugoti lytinę sveikatą, saugo nuo sėklidžių, prostatos ar kiaušinių navikų bei „tariamo nėštumo“. Sterilizavus kalę prieš brendimą, apsaugoma nuo krūties auglių vystymosi (1), kurie 6% atvejų yra mirtini (2).

 

Dėl šių priežasčių sterilizacija yra prevencinė ir gydomąjį poveikį turinti priemonė, nes esant kai kurioms ligoms, tokioms kaip piometra (gimdos infekcija, būdina kalėms), sėklidžių navikai ar prostatos hiperplazija (labai dažna senesnių šunų liga), tai yra ir gydymo metodas. Jūsų veterinaras gali rekomenduoti sterilizuoti šunį ir dėl kitų su sveikatos būkle susijusių priežasčių.

Galiausiai, kastravus šunį, sumažėja jo agresyvumas kitų patinų atžvilgiu (3), šuo rečiau žymės teritoriją šlapimu, galima kontroliuoti jo elgesį ir mažėja tikimybė, kad jis nuklys.

 

 

 

Šaltiniai : Royal Canin Vet Neutered leaflet “keep your neutered dog healthy” – 2010

 

Nuorodos:

(1) Ferguson HR. Canine mammary gland tumours. Vet Clin North Am Small Anim Pract 1985; 15(3): 501-11.

(2) Egenvall A, Bonnett BN, Ohagen P et al. Incidence and survival after mammary tumours in a population of over

80,000 insured female dogs in Sweden from 1995 to 2002. Prev Vet Med 2005; 69 (1-2): 109-27.

(3) NeilsonJC, Eckstein RA, Hart BL. Effect of castration on problem behaviours in male dogs with reference to age and duration of behaviour. JAVMA 1997; 211(2): 180-2.

  • facebook
  • youtube