Gyvenimas su šunimi

Šėrimas

Kiekvienam šuniui individuali dieta

Šuns mitybos reikalavimai skiriasi nuo žmogaus.Vadinasi, šuo negali ėsti tą patį, ką valgo jo šeimininkas. Jo kasdienį subalansuotą dienos racioną turi sudaryti visos gerai sveikatai būtinos maistinės medžiagos, atsižvelgiant į specifines šuns ypatybes: veislę, dydį, amžių, aktyvumą. “Health Nutrition” tikslas yra pasiekti šį, kuo tiksliau kiekvieno gyvūno specifinius ir individualius poreikius atitinkantį balansą.

Skirtingai nuo žmogaus, kurio organizmas yra prisitaikęs valgyti visokį maistą – mėsą, daržoves ir vaisius – šuns žarnyno flora yra net 1 000 kartų mažesnio tankio. Dėl šios ir daugelio kitų priežasčių yra klaidinga galvoti, kad šuo gali būti maitinamas taip, kaip žmogus.  

Šunų mityba turi patenkinti visus poreikius, šunų neperšeriant ir netrūkstant ėdalo. “Health Nutrition” ėdalai, priklausomai nuo šuns dydžio, amžiaus, fiziologinė būklės (nekastruotiems ar sterilizuotiems…) ir aktyvumo bei specifinių kiekvienos šunų veislės ypatybių, patenkina šiuos reikalavimus, o šuo išlieka geros formos ir energingas visą savo gyvenimą. Įvairiausių šunų veislių priskaičiuojama beveik 400.

Pagal šuns dydį

Skirtingų šunų veislių svorių ir dydžių įvairovė yra viena didžiausių gyvūnijos pasaulyje. Mažiausias šioje rikiuotėje čihuahua šuo sveria 1 kg, o didžausias senbernaras –  100 kg ir daugiau, t.y., santykis 1 : 100. Šis svorio diapazonas – morfologinių, fiziologinių, medžiagų apykaitos ir elgesio skirtumų paseka, turinti svarbių pasekmių šunų sveikatai ir mitybai. Vadinasi, kuo didesnis suaugusio šuns svoris, tuo mažiau energijos reikia kiekvienam jo kūno kilogramui. Taigi, mažos veislės šuo turi gauti maistą, suteikiantį daugiau energijos su didesne riebalų koncentracija, lyginant su vidutinės veislės šunimi. Didelių veislių šunų energijos tankio padidėjimas leidžia mažinti maisto kiekį ir tokiu būdu palengvinti prastesnį jų virškinimo darbą. Energijos koncentracijos padidėjimas taip pat reiškia baltymų, mineralų, vitaminų koncentracijos padidėjimą... Smulkinto maisto forma ir tekstūra turėtų atitikti šunų žandikaulių dydį, formą ir jėgą, kad šunys galėtų lengviau sugriebti maistą, neišmėtytų jo ir būtų skatinamas kramtymas

Pagal šuns veislę

Kiekviena veislė yra unikali: kailio ypatumai, skirtingas šėrimas, virškinimo sistemos ar sąnarių jautrumas, energijos poreikis...

Tobulindamos savo žinias šunų veislių srityje, “Royal Canin” komandos glaudžiai bendradarbiauja su veislininkais, veterinarais, tyrėjais ir gyvūnų mitybos specialistais. Šunų mityba yra tobulinama tokiu pat greičiu, kokiu pasiekiami nauji mokslo laimėjimai.

Bokseriai ir Labradoro retriveriai yra panašaus dydžio, tačiau jų mitybos poreikiai yra visiškai skirtingi, ir tas pats ėdalas negali patenkinti skirtingų šių šunų poreikių – iš tikrųjų, visiškai priešingai:

  • Bokseris yra treniruotas atletas, kurio raumenims ir širdžiai reikia daug energijos, jo organizmas lengvai sudegina kalorijas ir vargu ar kada nors šis šuo turi viršsvorio.
  • Labradoro retriveris yra sunkių kaulų ėdrus šuo, iš prigimties storas ir turintis jautrią odą su dažnai pasireiškiančia seborėja.

Pastaraisiais metais, daugėjant žinių apie šunų veisles ir jų ypatumus, buvo pradėtos geriau išnaudoti maistinės medžiagos ir pasinaudojama jų teikiama nauda.

Pagal šuns aktyvumą

Darbinio šuns, pavyzdžiui, medžioklinio ar šuns gelbėtojo mitybos poreikiai skiriasi nuo miesto šuns, kuris išeina pasivaikščioti vedinas pavadėliu du kartus per dieną. Faktiškai, tarp tos pačios veislės šunų galima aptikti ir darbo čempionus, ir grožio karalienes. Tai ne mados reikalas, o specializavimasis.

Besilaukiančios šuniukų kalės mitybos poreikiai yra padidėję – nuo 6-osios nėštumo savaitės jai reikia daugiau baltymų, energijos ir mineralų. Vėliau, laktacijos laikotarpiu, jos mitybos reikalavimai tampa žymiai didesni, kadangi turi būti gaminamas labai kokybiškas pienas ir pakankamas jo kiekis. 6 šuniukus pagimdžiusi ir 25 kilogramus sverianti kalė pasiekia maksimalų produktyvuną, t.y., 2 litrus per dieną, jos šuniukams esant maždaug trijų savaičių. Tik speciali mityba gali patenkinti tokius maitinančios kalės poreikius.

Pagal šuns gyvenimo būdą

Kai kurie šunys, ypač mažų veislių, yra išimtinai miesto gyventojai, gyvenantys "uždarų patalpų" gyvenimą. Šiems šunims ypač gresia viršsvorio problemos. Jie turi nedaug galimybių išlieti savo energijai, o jų ir šeimininkų santykiai yra labai emocionalūs. Pagundos “sugadinti” savo gyvūną pastarųjų tyko visą dieną ir gali sukelti jų šuniui mitybos sutrikimus. “Health Nutrition” maistas yra pritaikytas šiems uždarose patalpose gyvenantiems MINI šunims ir, vartojant pagal rekomenduojamas normas, apsaugo nuo šio pavojaus bei padeda išlaikyti atitinkamą svorį. Skanėstai neturėtų būti duodami, nebent jie atitinka mitybos reikalavimus ir yra integruoti į dienos maisto normą.

Pagal šuns amžių

Prieš tapdamas senu šunimi, šuo sulaukia brandos, kurios metu dar nematyti senatvės požymių. Brandos sulaukusį šunį maitinkite senėjimą stabdančiu “Health Nutrition” ėdalu, kuris padeda išlikti energingam ir stabdo ląstelių senėjimą.

Šuo, pragyvenęs 75 - 80% tikėtinos jo gyvenimo trukmės, tikrai gali būti vadinamas senu. “Health Nutrition” maistas saugo nuo chroniškų senų šunų ligų arba sumažina klinikinius ligų simptomus. Tinkamos vitaminų E ir C, taurino, liuteino ir beta karotino dozės stiprina natūralią seno šuns apsaugą. Būtinosios žuvų taukų riebiosios rūgštys (omega 3) ir agurklės riebiosios rūgštys (omega 6) saugo jo odą ir kailį.

Seni šunys nera vienodi. Seno geros sveikatos šuns mityba turi skirtis nuo seno sergančio šuns. Senus šunis būtinai turi reguliariai apžiūrėti veterinarai. Apžiūrų tikslas yra kuo anksčiau nustatyti, ar neatsirado kokių nors oranizmo sutrikimų – inkstų, širdies ir kt.

  • facebook
  • youtube