Slapukų nustatymai Teisėjavimas - Royal Canin

Pasaulinės kačių organizacijos

Teisėjavimas

Kačių parodos, kas svarbu

Kačių parodos yra svarbiausias kačių veisimo ir veislinių kačių atrankos momentas, kadangi teisėjai renka, pristato ir apdovanoja geriausias kiekvienos kategorijos kates, tuo pačiu, ir jų augintojus. Visuomenė turi unikalią galimybę pasigrožėti įvairiausiomis kačių veislėmis. Pirmoji kačių paroda buvo surengta 1871 metais Londone, „Crystal Palace” arenoje.

Visuotinai įprastas arba tradicinis teisėjavimas: LOOF, FIFe, WCF, GCCF...

Kiekvienos katės savininkas asmeniškai pristato savo katę teisėjui, kuris ją apžiūri ir parengia parodą organizuojančio klubo paruoštą ataskaitą, kurioje nurodo stipriąsias ir silpnąsias katės savybes bei veislę, spalvą, lytį, amžių ir įtraukimo į dalyvių sąrašus datą.

Užpildžius šią ataskaitą, katė yra įvertinama kokybiškai ir, jei katė nusipelno, jai suteikiamas titulas. Jei toje pačioje kategorijoje varžosi keletas kačių, jos išrikiuojamos, atsižvelgiant į standartus viena kitos atžvilgiu. Laimėtojo titulas suteikiamas pirmajai, vėlgi, jei ji to labiausiai nusipelno. Dalyviui įteikiama sprendimo kortelė.

Amerikietiško stiliaus teisėjavimas: CFA, TICA...

Konkurso metu katės vertinamos “ringe” – pusapskritimio formos narve, kuriame jos yra individualiai pristatomos teisėjui. Jis/ji išrikiuoja kates nuo pirmosios iki paskutinės pagal spalvą, spalvų ar skyrių grupes ir pagal veisles, atsižvelgiant į jų įtraukimo į dalyvių sąrašus datą. Šios dažniausiai labai efektingos ir įspūdingos teisėjavimo sesijos pabaigoje – finale – kuris vyksta viešai ir žodžiu, teisėjas/a sugrąžina dešimt geriausių jo/jos išrinktų kačių, nepriklausomai nuo veislės, ir vėl jas išrikiuoja, pradedant nuo dešimtosios ir baigiant pirmąja.

Katės yra vertinamos keleto teisėjų, kurių kiekvienas yra atsakingas už savo finalą. Tokia teisėjavimo sistema tikrai padeda išrinkti pačias geriausias kates; juo labiau, pasibaigus kačių parodai, yra sudaromos kačių laimėtų titulų lentelės. Čia nėra sprendimo kortelių. Iš kiekvienais metais sudaromų ”regionų” lentelių galima sužinoti, kokią vietą atitinkamoje kategorijoje (suaugusi, kastruota, kačiukas) užima kiekviena katė.

  • facebook
  • youtube