Slapukų nustatymai Pagrindinės federacijos - Royal Canin

Pasaulinės kačių organizacijos

Pagrindinės federacijos

Kaip veikia federacijos?

Kačių mylėtojų asociacija (Cat Fanciers' Association) - CFA

Kačių mylėtojų asociacija yra ne pelno asociacija, kuri buvo įkurta Jungtinėse Amerikos Valstijose 1906 metais. Tai seniausias veislinių kačių registras pasaulyje. Pirmoji kačių paroda buvo surengta tais pačiais metais Bafale ir Detroite, o pirmoji nacionalinė kačių paroda įvyko 1907 metais “Madison Square Garden” arenoje. Šiandien CFA vienija 500 klubų, išsibarsčiusių visuose žemynuose.

Tarptautinė kačių federacija (Fédération Internationale Féline) - FIFe

Tarptautinė kačių federacija yra ne pelno asociacija, kurią 1949 metais įkūrė trys klubai, atstovaujantys Belgijai, Prancūzijai ir Italijai. Tais pačiais metais Paryžiuje buvo surengta pirmoji kačių paroda. Federacija yra įregistruota Liuksemburge. Šiuo metu federacijai priklauso 41 šalis, 110 000 veislinių kačių, 3 000 pavadinimų kačių veislynų. Kiekvienais metais federacija organizuoja daugiau kaip 650 kačių parodų.

Valdančioji ypač gražių veislių kačių taryba (Governing Council of the Cat Fancy) - GCCF

Valdančioji ypač gražių veislių kačių taryba yra demokratinė organizacija, kuri buvo įkurta 1910 metais Didžiooje Britanijoje, siekdama registruoti veislines kates, išduoti licencijas klubams, norintiems organizuoti kačių parodas, ir apskritai prisidėti prie kačių gerovės. Šiandien GCCF priklauso 151 klubas. Kiekvienais metais GCCF užregistruoja 32 000 veislinių kačių.

Livre Officiel des Origines Félines - LOOF

1996 metais Prancūzijoje įkurta LOOF yra vienintelis registras, kuriame yra priimami veislinių kačių naujagimiai. LOOF organizuoja kačių parodas ir sudaro veislių standartus. 2008 metais LOOF įregistravo beveik 19 000 veislinių kačių. Taip pat LOOF reklamuoja veislines kates.

Tarptautinė kačių asociacija (The International Cat Association) - TICA

Tarptautinė kačių asociacija (Inc.) buvo įkurta Jungtinėse Amerikos Valstijose 1979 metais. Šios pasaulinės asociacijos registras sudaromas, remiantis genetiniais kriterijais, o ne tik fenotipais. Taip pat šioje asocijacijoje yra užregistruotas didžiausias naminių kačių skaičius pasaulyje. Šios katės gali dalyvauti asociacijos rengiamose kačių parodose.

Pasaulio kačių federacija (The World Cat Federation) - WCF

Pasaulio kačių fedracija buvo įkurta Rio de Žaneire 1988 metais. Šiuo metu jos būstinė yra Vokietijoje. Šiandien WCF vienija daugiau kaip 540 narių visame pasaulyje.

  • facebook
  • youtube