Kokia veislė?

Kokią veislę rinktis?

Visada dominuojanti kūno formų harmonija ir pusiausvyra, kūno skleidžiamas elastingumo įspūdis – tai šio mažo naminio kačių šeimos gyvūno – katės – požymiai. Katės pasižymi plačiu išvaizdos spektru, kurį dar praplečia genetinė veislių įvairovė. Kačių mylėtojai, rinkdamiesi katę, su didžiausiu malonumu gali derinti veisles ir spalvas.

Įvairios federacijos yra pripažinusios apie šešiasdešimt kačių veislių. Šių veislių standartai charakterizuoja kiekvienos veislės istoriją, fizines perspektyvas ir charakterį. Maža ar didelė, laiba ar stambi, katės morfologija priklauso šiems trims tipams bei jų tarpinėms pakopoms.

Longilineal, mediolineal ar brevilineal?

Veislės: išvaizdos ir charakterio reikšmė

Gana bendro pobūdžio, bet dažnai pastebima tendencija: kuo katė yra labiau longilineal , tuo ji aktyvesnė. Kuo didesnė ir stambesnė katė, tuo ji ramesnė ir santūresnė. Tai yra įgimta, bet kačių individualumai tai koreguoja.

Aktyvios katės: jos turi vamzdžio formos kūną, ilgą galvą ir dideles stačias ausis, nukreiptas link visko, kas juda. Po jų taip vadinama “rytietiška” morfologija ir liesais, kaip kurtų, raumenimis slepiasi ugningas charakteris. Siamo, Balio, Rytų, Mandarino katės, Kornvalio reksas – tai katės, kurios yra labai meilios, labai šnekios ir labai prisirišusios prie savo šeimininko. Tarp šių aktyvių kačių, kurios nemėgsta jaustis vienišos, reikia paminėti Sfinksą, Bengalijos katę ir Abisinijos katę.

Santūrios tvirto charakterio katės: jos pasižymi atletišku kūnu ir stipriais raumenimis. Jų stiprybė – pusiausvyra ir santūrumas. Ramaus ir malonaus charakterio katės niekada nesikėsina. Tokios yra Kartezianinė katė, europiečių katė, Burmos katė, Egipto Mau katė ir banguotas trumpaplaukis Devonreksas.

Galingos ir švelnios katės: jos yra stiprios ir didelės. Tarsi jos suprastų savo dydžio svarbą, jų jėga tik prilygsta jų švelnumui. Jos gali būti apvalutės, kaip britų katė ar egzotiškoji trumpaplaukė, labai didelės, kaip Meino meškėnas, norvegų katė, Sibiro katė ir skudurinukė katė. Kai kurios katės, pavyzdžiui, persų katė, turi ilgą kailį, kuris reikalauja kasdienės priežiūros, o tokias kates, kaip šventoji Birmos katė, reikia prižiūrėti kas dvi savaites. Šios stiprios ir ramios katės mėgsta žmogaus draugiją, o ne tik būti mielais žaislais.

Trumpaplaukės ar ilgaplaukės?

Nors šis reiškinys ir nėra moksliškai paaiškintas, dažnai pastebima, jog tos pačios veislės ilgaplaukės katės yra ramesnės už trumpaplaukes kates. Geriausiai tai iliustruoja persų katė ir egzotiškoji trumpaplaukė katė, kuri yra tiesiog trumpaplaukė persų katė.

Vaizdo klipai

A little history

Deified in Ancient Egypt, considered beneficial thanks to his skill at hunting, demonized in medieval times, the cat has adapted so well to living next to man that today he has become a full-fledged member of the family. In this ever more urbanized 21st century, the fascinating animalness of the cat has become more subdued without losing a single one of its attractive features.

Nuotraukos

  • facebook
  • youtube