Slapukų nustatymai Šėrimas - Royal Canin

Gyvenimas su kate

Šėrimas

Katė yra mėsėdis gyvūnas

Skirtingai nuo žmogaus, kuris valgo viską, katė yra tiktai mėsėdis gyvūnas, kurio organizmas yra tobulai prisitaikęs prie tokios mitybos. Maitindami savo katę “Health Nutrition” maistu, pritaikytu skirtingo amžiaus, dydžio, gyvenimo būdo, specifinių ypatumų ir netgi veislių katėms, saugosite ir stiprinsite jos sveikatą.

Žandikaulis, kuris skirtas ne kramtymui, o plėšymui, 30 aštrių dantų, seilės, kuriose nėra virškinimo fermentų, skrandis, greitai virškinantis prarytą “grobį” – katė išsiskiria labai specifine mityba. Iš tikrųjų, šis mėsėdis gali ėsti 12 - 18 kartų per dieną. Iš viso 24 valandų laikotarpiu katės ėdimas užtrunka mažiau nei 30 minučių. Kiekvieno ėdimo metu ji praryja tik keletą gramų. Į jos skrandį patenka dideli gabalai maisto.

Todėl, tenkinant katės mitybos poreikius, visą jos gyvenimą reikia laikytis specifinės dietos, ir atsižvelgti ne tik į katės gyvenimo būdo ar amžiaus kriterijus, bet taip pat į sveikatą, lytinę padėtį, specifines veislės ypatybes, katės ypatumus, pavyzdžiui, skirtingas virškinimo ar odos savybes.

Laukinė ar naminė katė?

Katė, kuri neišeina į lauką, išeikvoja nedaug energijos. 3,5 kg sveriančios neaktyvios ir neturinčios viršsvorio katės dienos normą sudaro apie 50 g sauso smulkinto maisto, kurio 100 g turi 350 kcal.

Kai kurioms katėms, turinčioms tendenciją ėsti tam, kad būtų užsiėmusios, kiekvieną dieną reikia skirti atitinkamas maisto porcijas. Išsirinkę “Health Nutrition” maistą, suteikiantį vidutinį energijos kiekį, užkirsite kelią viršsvorio susidarymui, juo labiau, kad uždarose patalpose gyvenančios katės yra dažniausiai sterilizuojamos. Tačiau sumažinus lytinių hormonų sekreciją, padidėja katės apetitas. Per kelis mėnesius po sterilizacijos katės svoris gali išaugti 30%.

Katės, kuri reguliariai būna gryname ore, energijos poreikiai išauga maždaug 70 kcal/kg/per dieną. Šis poreikis proporcingai didėja priklausomai nuo lauke praleisto laiko, nuo teritorijos, kurioje jai leidžiama būti, dydžio bei nuo metinių klimato pokyčių. Tačiau katės mityba nėra visą gyvenimą vienoda: dauguma taip vadinamų “laukinių” kačių, žiemai atėjus, tampa tikromis “naminėmis” katėmis!

Suaugusi naminė katė būdravimo metu apie 30% laiko praleidžia, laižydama savo kailį. Laižant kailį nuryjami plaukai yra pašalinami per žarnyną, bet kailio laižymas yra rizikingas, nes yra didelė tikimybė, kad virškinamajame trakte susiformuos plaukų kamuoliai. Natūralų šių plaukų pašalinimą palengvina žarnyno veiklą skatinantis “Health Nutrition” maistas, praturtintas nefermentuojamomis skaidulomis.

Pagal katės veislę

Netgi jei veislinės katės mėgsta gyventi uždarose patalpose, jų poreikiai, kaip ir kūno sudėjimas ar išvaizda, yra labai skirtingi. Pavyzdžiui, Meino meškėnas sveria 10 kg, turi vidutinio ilgio plaukus bei stiprų žandikaulį, Siamo katinas turi trumpus plaukus ir yra aktyvus bei raumeningas, persų katė yra ilgaplaukė ir trumpagalvė, o Sfinksas – beplaukis – taigi, visų jų mitybos poreikiams patenkinti reikalingas skirtingas “Health Nutrition” ėdalas.

Vadinasi, pavyzdžiui, norint išlaikyti gerą fizinę Sfinkso formą, reikia jį maitinti didelį energijos kiekį turinčiu maistu, tuo tarpu persų katė turi būti maitinama tokios konsistencijos ėdalu, kuris atitiktų jos žandikaulio formą, o maistinės medžiagos padėtų išlaikyti sveiką ir gražų kailį.

Pagal katės amžių

Vidutiniškai katės gyvena 14 metų, tačiau ne taip retai katės sulaukia ir 20 metų. Geresnė priežiūra ir tinkamas “Health Nutrition” ėdalas gali pagerinti katės gyvenimo kokybę ir prailginti jos gyvenimą.

Senstant silpnėja katės imuninė sistema ir maisto įsisavinimo gebėjimai bei mažėja apetitas. Katei tampa sunkiau kramtyti. Katės organizmą gali sustiprinti specialus “Health Nutrition” ėdalas senoms katėms. Be visų kitų gerų savybių, šis ėdalas yra minkštesnė tekstūros, praturtintas vitaminais ir pagerinto skonio.

Ypatingas jautrumas

70% vyresnių kaip 3 metų kačių kenčia dėl dantų jautrumo. Dantų ligos dažnai nėra pastebimos, kol skausmai nesukelia rimtų pasekmių katės elgsenai ir svaikatai. Katės mityba turi būti tokia, kad katė turėtų gerus dantis.

Iš tikrųjų, smulkinto maisto, kuriuo maitinama katė, dydis ir tekstūra skatina skaldyti maistą, ir tokiu mechaniniu būdu yra valomas katės dantų paviršius bei stabdomas dantų akmenų formavimasis.

Vaizdo klipai

Išskirtiniai santykiai

Grakščių judesių, švelnaus kailio, išdykėliškas ir nenuspėjamas... Prieraišus ir gudrus jau dabar, bet pasiruošęs dar pražysti. Kadangi žmogus yra vienintelis, kuris rūpinasi gyvūno sveikata ir gerove, jis privalo žinoti tikruosius savo kačiuko poreikius, kurių vienas iš svarbiausių elementų yra mityba.

  • facebook
  • youtube