Slapukų nustatymai Kaip užkirsti kelią viršsvoriui - Royal Canin
Pagrindinis puslapis Kačiukas ir katė Katė Gyvenimas su kate Kaip užkirsti kelią viršsvoriui

Gyvenimas su kate

Kaip užkirsti kelią viršsvoriui

Atidžiai stebėkite!

Katė turėtų reguliuoti suvartojamo maisto kiekį pagal savo poreikius. Deja, 25 - 40% veterinarų stebėtų kačių, priklausomai nuo šalies, turėjo viršsvorio požymių. Todėl patartina visada išlikti budriems ir maitinti katę “Health Nutrition” maistu, suteikiančiu tinkamą energijos kiekį.

Naminių kačių antsvoris kelia vis didesnį susirūpinimą.

Tai galima paaiškinti daugybe faktorių: katės tapo miesto gyvūnais, jos sterilizuojamos, lauke gali praleisti ribotą laiko tarpą arba iš viso ten nebūna – visa tai įtakoja jos energijos poreikių pasikeitimą. 4 kg sveriančiai ir būnančiai lauke katei reikia maždaug 300 kcal/per dieną, uždarose patalpose gyvenančiai katei užtenka tiktai 200 kcal/per dieną, t.y., trečdaliu mažiau.

Be to, sėsli katė, kuri yra iki soties maitinama riebiu ir kaloringu maistu, nelabai sugeba reguliuoti suėdamo maisto kiekį.

Viršsvoris pakenkia ne tik katės figūros grožiui, bet daugiausiai grėsmės iškyla jos sveikatai. Viršsvoris yra pirmas nutukimo požymis, o nutukimas siejasi su daugybe patologinių susirgimų: diabetu, šlapimo akmenų susidarymu, sąnarių skausmais, odos problemomis...

Kaip užkirsti kelią viršsvoriui?

Nebūtina pasverti katę, kad būtų galima pastebėti jos viršsvorio požymius – tiesiog užtenka ją paglostyti ar atidžiai stebėti.

Katės šonkauliai ir stuburas neturėtų būti matomi, bet turėtų būti lengvai apčiuopiami. Žiūrint į katės profilį ar iš viršaus, jos juosmuo turėtų būti aiškiai pastebimas, o pilvas neturėtų būti nukaręs. Jei pilvas atrodo ištemptas, o jūs, norėdami paliesti šonkaulius, turite įkišti pirštus, reikia nedelsiant suklusti!

Dažniausiai dauguma kačių idealų svorį pasiekia augimo pabaigoje, nuo 8-ojo iki 12-ojo gyvenimo mėnesio. Todėl patartina visą katės gyvenimą atsiminti šį svorį, ir siekti jį išlaikyti, nesvarbu, koks bebūtų katės gyvenimo būdas.

Įtakojantys veiksniai

Neaktyvios katės daug dažniau turi viršvorį, lyginant su katėmis, galinčiomis būti lauke. Nusipenėjusi katė, turinti galimybę išeiti į lauką, gali medžioti mažiausiai keturias valandas per dieną. Tad reikia suprasti, kaip katei, kuri neišeina į lauką, yra būtina turėti galimybę išreikšti savo prigimtinę elgseną, susijusią su medžioklės instinktu: žaisti, laipioti, šokinėti...

Nuobodulys yra geriausias viršsvorio draugas! Katės laipynė, žaislai ir dėmesys kiekvieną dieną katu su “Health Nutrition” maistu, pritaikytu katei, gyvenančiai uždarose patalpose, sumažins viršsvorio susidarymo riziką. “Skanėstai” turi būti paprasčiausiai uždrausti, nebent jie atitinka katės mitybos reikalavimus ir yra įtraukti į katės maisto dienos normą.

Katės gyvenimas uždarose patalpose yra dažnai neatsiejamas nuo sterilizacijos. Katės kasdien nuryjamas maistas labai greitai gali išaugti 20%, nors ji išeikvoja apie 30% mažiau energijos, vadinasi, viršsvorio rizika didėja. Katės svorio kontroliavimas bei “Health Nutrition” ėdalas, pritaikytas kitokiems sterilizuotos katės poreikiams, padės išlaikyti tinkamą katės svorį.

  • facebook
  • youtube