Slapukų nustatymai Egesys su kate ir rūpinimasis ja - Royal Canin

Gyvenimas su kate

Egesys su kate ir rūpinimasis ja

Indėlis į jūsų katės gerovę ir sveikatą

Jei reguliariai atliksite šiuos paprastus veiksmus – šukuosite katės kailį, prižiūrėsite nagus, akis, ausis ir valysite dantis – prisidėsite prie katės gerovės ir sveikatos.

Jei kačiukas buvo tinkamai socializuotas, suaugusi katė turėtų būti pripratusi prie šių kelių pagrindinių katės priežiūros veiksmų, kurie turi būti atliekami visą katės gyvenimą. Jei katė priešinasi, jūs turite išlikti labai kantrūs ir švelnūs bei nedvejodami klausti patarimo savo veterinaro ar kitų profesionalių specialistų, tokių, kaip jūsų veislininkas ar prižiūrėtojas.

Kaip atsikratyti negyvų kailio plaukų

Katė yra šukuojama ne tik dėl estetinių sumetimų – sušukuota katė yra gražesnė – tačiau sušukuota katė, laižydama save, nenuryja tokio didelio kiekio negyvų plaukų. Reikia nepamiršti, kad katė save laižo apie 30% laiko, o uždarose patalpose gyvenanti katė šeriasi visus metus. Kasdien 4 kg sveriančios katės išmatose galima rasti 10 cm3 pašalintų prarytų plaukų!

Ilgaplaukės persų katės plaukai turi būti kruopščiai išnarpliojami šukomis kiekvieną dieną. Po to iššukuojamas ir išdžiovinamas jos kailis. Trumpaplaukėms lygaus kailio katėms, tokioms kaip Siamo ar Abisinijos katės, užtenka kelių tvirtų paglostymų ranka. Vidutinio ilgumo plaukus turinčias kates, tokias kaip Meino meškėnas, reikia kartą per savaitę šukuoti minkštu šepečiu. Tokia pati ir trumpaplaukių kačių su pavilne, tokių kaip egzotinės trumpaplaukės, priežiūra.

Kailis yra tarsi katės mitybos balanso atspindys. Trūkstant baltymų ar tam tikrų amino rūgščių, gali labiau pradėti kristi plaukai, sulėtėti kailio augimas bei plaukai gali tapti nušiurę ir silpni. Natūralų kailio grožį puoselėja “Health Nutrition”* ėdalas, kurio sudėtyje esančios maistinės medžiagos yra nepakeičiami katės kailio augimo, žvilgėjimo ir atsinaujinimo elementai.

Ką reikia nuolat stebėti

Vidiniuose akių kampučiuose gali kauptis nešvarumai. Juos reikia kruopščiai išvalyti kompresu, sudrėkintu tam tikslui skirtu losjonu. Katei negali varvėti nei nosis, nei akys.

Norint tikamai rūpintis katės dantų higiena ir užkirsti kelią dantų akmenų formavimuisi, būtina kasdien plauti dantis. Katėms skirtos dantų pastos yra malonaus skonio. Dantų pasta yra uždedama ant dantų specialiu dantų šepetuku ar sulankstytu kompresu. Bet kuriuo atveju katės dantis reikia prižiūrėti reguliariai. Iš tikrųjų, dvi iš trijų kačių susiduria su dantų problemomis. Katę patartina maitinti sausu subalansuotu “Health Nutrition”* ėdalu, padedančiu rūpintis kačių dantų higiena. Katei kramtant šį smulkintą ėdalą, mechaniškai valomi dantys, taip stabdant dantų akmenų formavimąsi. Taip pat ėdalo sudėtyje esančios specifinės veikliosios medžiagos iš seilių pasisavina kalcį ir neleidžia jam skatinti dantų akmenų formavimąsi.

Ausyse negali būti jokių svetimkūnių. Jei tokių atsirastų, reikia juos išvalyti kompresu ar medvilnės gabalėliu, sudrėkintu specialiu losjonu. Negalima naudoti ausų krapštukų.

Nagai

Kačiuko nagų nudildinimas tikrai nėra jo suluošinimas. Priešingai, tai sumažina uždarose patalpose gyvenančios katės braižymąsi ar baldų gadinimą. Norėdami nesunkiai patrumpinti katės nagus ir katei priešinantis, galite ją suvynioti į rankšluostį, iš kurio kyšotų tik jos galva ir reikiama koja. Naudokite tam tikslui skirtas žnyples ar žirkles. Prieš kirpdami, švelniai spustelėkite katės kraštinį pirštakaulį ir taip vienas po kito išlįs nagai. Turite būti atidūs ir kirpkite tik permatomą nago dalį, neįkirpdami rožinės dalies, kuri, įkirpta, pradėtų kraujuoti. Nepamirškite priešakinių kojų piršto pavidalo rudimentinių ataugų!

Ar maudyti?

Kačiukai, kurie yra dalyvavę kačių parodose, yra įpratę prie priežiūros, kadangi jų kailis turi būti nepriekaištingas, nes jis patenka į teisėjų rankas. Katei suaugus, nors ji ir nebedalyvauja grožio konkursuose, maudymo ritualas turi išlikti. Maudydami katę, naudokite specialų šampūną, sušildykite patalpą, kurioje maudoma katė, į vonią prileiskite kelis centimetrus vandens ir patieskite neslystantį kilimėlį. Prieš uždėdami šampūno, katę pamažu sušlapinkite. Kruopščiai išskalaukite šampūną ir švelniai nušluostykite katę rankšluosčiu. Katė turi būti šiltose patalpose tol, kol visiškai išdžiūsta jos plaukai. Tačiau daug kačių niekada nepripranta prie maudynių vonioje. Tokiu atveju naudojami bekvapiai milteliai, kurie prilygsta sausam šampūnui.  Iš katės kailio jie pašalinami šukuojant.

Atsiradus bet kokiems katės išvaizdos ar elgsenos pokyčiams, reikia nedelsiant kreiptis į veterinarą.

Vakcinos, antihelmintiniai ir antiparazitiniai vaistai

Skiepijimas suteikia katei imunitetą nuo skiepijamos ligos. Kačių dėmėtoji šiltinė, rinitas, leukozės – nuo šių pavojingų ligų katę galima apsaugoti, ją paskiepijus bei laikantis veterinaro sudaryto skiepų kalendoriaus.

Norint užkirsti kelią vidinių parazitų infestacijai, katė visą gyvenimą turi būti dehelmintizuojama nuo kirminų veterinaro skirtu produktu.

Apsikrėtus blusomis, vėl turi būti skiriami antihelmintiniai vaistai, nes blusą prarijusi katė gali užsikrėsti plokščiosiomis kirmėlėmis (kaspinuočiais)! Gydymas nuo kirminų yra būtina sveikatos priežiūros priemonė, kadangi kai kuriais katės parazitais gali užsikrėsti ir žmogus!

Išoriniai parazitai, tokie kaip blusos ir utėlės, taip pat gali būti labai kenksmingi sveikatai. Veterinaro skirtais antiparazitiniais vaistais galima efektyviai pradėti gydyti dviejų mėnesių sulaukusį kačiuką. Dažnai tuo pačiu metu yra verta gydyti ir gyvūno aplinkos individus.

Katės gerovei skirta draskyklė ir laipynė...

Katės nagų išdraskyti foteliai, sofos ir sienų apmušalai yra vienas iš pagrindinių kačių savininkų priekaištų jų mažiesiems kompanionams. Tokių sugadinimų galima lengvai išvengti, katei įrengus vertikalią draskyklę arba dar geriau – katės laipynę. Ją galima pagaminti labai nesunkiai iš medienos kamieno, padengto sizaliu. Keliuose laipynės aukštuose įrengiamos pakylos ir slėptuvės. Katės laipynė – tai jos nuosava teritorija. Karstydamasi laipyne, ji gali demonstruoti savp laipiojimo sugebėjimus, susirasti vietelę stebėjimui ir poilsiui bei galąsti savo nagus tiek, kiek jai norisi.

Vaizdo klipai

Vakcinacija, gydymas nuo kirminų, lytinis brendimas

Grakščių judesių, švelnaus kailio, išdykėliškas ir nenuspėjamas... Prieraišus ir gudrus jau dabar, bet pasiruošęs dar pražysti. Kadangi žmogus yra vienintelis, kuris rūpinasi gyvūno sveikata ir gerove, jis privalo žinoti tikruosius savo kačiuko poreikius, kurių vienas iš svarbiausių elementų yra mityba.

  • facebook
  • youtube