Slapukų nustatymai Sveikatos priežiūra - Royal Canin

Gyvenimas su kačiuku

Sveikatos priežiūra

Reguliariai atliekami paprasti darbai, prisidedantys prie kačiuko gerovės ir sveikatos

Reikia reguliariai rūpintis kačiuko higiena, kuri užtikrina gerą sveikatą. Paprasti darbai užtikrina jo gerovę ir suartina su kačiuku, kai atsikratoma pirmųjų baimių.

Jei vyresnis nei aštuonių savaičių kačiukas yra gerai socializuotas, jis jau yra pripratęs būti prižiūrimas. Nepaisant to, jis gali bijoti savo paties nerangumo, kai reikia atidaryti nasrus ar nukirpti nagus. Iš pradžių gyvūnas gali būti neramus. Tačiau neilgai trunkantys, švelnūs ir pasikartojantys ritualai labai greitai taps daug lengvesniu darbu. Tačiau nors katė yra labai švarus gyvūnas, norint kad ji būtų sveika, reikia reguliariai rūpintis higiena visą jos gyvenimą.

Žvilgantis kailis

Prižiūrėtas kailis – tai iššukuoti plaukai be atsikratytų negyvų plaukų. Katei toks kailis suteikia papildomo grožio. Rūpintis ilgaplaukių kačių, tokių kaip persų katės, kailiu yra privaloma kiekvieną dieną. Išpradžių plaukai turi būti išnarpliojami šukomis, po to sušukuojami ir išdžiovinami. Trumpų ir lygių plaukų katėms, tokioms kaip Siamo ar Abisinijos, užtenka paglostymo ranka. Kiekvieną savaitę perbraukti minkštu šepečiu reikia vidutinio ilgumo plaukų kačių, tokių kaip Meino meškėnas ar šventoji Birmos katė, kailius. Tokios pat priežiūros reikalauja trumpaplaukio kailio katės su pavilne, tokios kaip egzotinė trumpaplaukė katė.

Ką reikia nuolat stebėti

Vidiniuose kačių, ypač persų katės, akių kampučiuose gali atsirasti nešvarumų. Juos reikia švelniai išvalyti specialiu losjonu sudrėkintu kompresu. Katei neturi ašaroti akys ar varvėti  nosis.

Patartina kuo jaunesnį kačiuką pradėti pratinti prie rekomenduojamos dantų priežiūros: dantų valymas stabdo dantų akmenų atsiradimą. Kačiuko dantis valykite sulankstytu kompresu.

Ausyse negali kauptis jokių nešvarumų. Jei jų atsiranda, išvalykite naudodamiesi kompresu ar skudurėliu, sudrėkintu specialiu losjonu. Nenaudokite ausų krapštukų.

Nagai

Kačiuko nagų nudildinimas tikrai nėra jo suluošinimas. Priešingai, tai sumažina uždarose patalpose gyvenančios katės braižymąsi. Norėdami nesunkiai patrumpinti kačiuko nagus, suvyniokite kačiuką į rankšluostį, iš kurio kyšotų tik jo galva ir reikiama koja. Naudokite tam tikslui skirtas žnyples ar žirkles. Prieš kirpdami, švelniai spustelėkite kačiuko kraštinį pirštakaulį ir taip vienas po kito išlįs nagai. Turite būti atidūs ir kirpkite tik permatomą nago dalį, neįkirpdami rožinės dalies, kuri, įkirpta, pradėtų kraujuoti. Nepamirškite priešakinių kojų piršto pavidalo rudimentinių ataugų!

Ar maudyti kačiuką?

Kačiukai, kurie yra ruošiami dalyvauti kačių parodose, turi būti maudomi! Kačiuko kailis turi būti nepriekaištingas, nes jis pateks į teisėjų rankas. Maudykite kačiuką, naudodamiesi specialiu šampūnu, gerai pašildytose patalpose. Į vonią prileiskite kelis centimetrus vandens ir patieskite neslystantį kilimėlį. Prieš užpildami šampūną, po truputį sušlapinkite kačiuką. Kruopščiai išskalaukite šampūną ir švelniai nušluostykite kačiuką rankšluosčiu. Kačiukas turi būti šiltose patalpose tol, kol visiškai išdžiūsta jo plaukai.

Įvykus kokiems nors kačiuko išvaizdos ar elgsenos pokyčiams, reikia nedelsiant kreiptis į veterinarą.

Vakcinos, antihelmintiniai ir antiparazitiniai vaistai

Veterinas vakcinas kačiukui turi skirti kuo anksčiau – apie 8-ąją ar 9-ąją gyvenimo savaitę. Vakcinos tikslas – kačiuko imuninės sistemos stiprinimas. Būtina laikytis veterinaro sudaryto skiepų kalendoriaus.

Kad gimdymo metu katei neiškiltų vidinių parazitų infestacijos grėsmė, nėštumo laikotarpiu patelė yra gydoma nuo kirminų. Po to, veterinaro nurodymu, ir kačiukai jų augimo laikotarpiu turi būti reguliariai gydomi nuo kirminų.

Išoriniai parazitai, tokie kaip blusos ir utėlės, yra taip pat labai kenksmingi jauno kačiuko sveikatai. Veterinaro skirtais antiparazitiniais vaistais galima pradėti gydyti dviejų mėnesių sulaukusį kačiuką.

Vaizdo klipai

Vakcinacija, gydymas nuo kirminų, lytinis brendimas

Grakščių judesių, švelnaus kailio, išdykėliškas ir nenuspėjamas... Prieraišus ir gudrus jau dabar, bet pasiruošęs dar pražysti. Kadangi žmogus yra vienintelis, kuris rūpinasi gyvūno sveikata ir gerove, jis privalo žinoti tikruosius savo kačiuko poreikius, kurių vienas iš svarbiausių elementų yra mityba.

  • facebook
  • youtube