Slapukų nustatymai Išsirinkimas - Royal Canin

Gyvenimas su kačiuku

Išsirinkimas

Įsipareigojimai gyvūnui visą jo gyvenimą

Kačiukas, kuris suteiks džiaugsmo namams... ir kuris užaugs! Priėmus sprendimą įsigyti augintinį, turėsite įsipareigojimų keletą metų. Renkantis kačiuką, reikia galvoti, o ne tik vadovautis širdimi.

Kai nuspręsite, jog tikrai norite gyvūno namuose, pirmiausia turbūt pagalvosite apie jo kilmę.

Naminė katė ar veislinė katė?

Įsigiję veislinę katę, gimusią iš veislininko atrinktų individų ir integruotą į visuomenę, būsite garantuoti, kad ji atitiks morfologinius savo veislės kriterijus. Tas pats pasakytina ir apie pagrindines jos charakterio ypatybes. Todėl ji turėtų be jokių problemų pritapti savo naujuose namuose. Kartais integruotis naujuose namuose būna sunkiau naminiam kačiukui, nes nevisada yra žinoma, kokioje aplinkoje jis gyveno pirmosiosmis savo gyvenimo savaitėmis. Tokiu atveju yra sunku įvertinti jo būsimą išvaizdą ar elgsenos vystymąsi.    

Idealus kompanionas

Rinkdamiesi veislinį kačiuką, turite pagalvoti, kokio tipo kompaniono jums reikia. Elegantiško, kaip Abisinijos katė, apvalaus, kaip britų trumpaplaukė, ar impozantiško ir ramaus, kaip Meino meškėnas...

Skirtingų kačių veislių yra didelė įvairovė, todėl verta paieškoti daug informacijos. Reikiamą informaciją ir veislininkų adresus galite sužinoti kačių narių klubuose.

Užteks ir vieno apsilankymo kačių parodoje, kurioje turėsite nepakeičiamą galimybę susipažinti su didele įvairiausių kačių veislių dalimi, išvysti jų grožį ir pasikalbėti su parodoje dalyvaujančiais veislininkais. Jei turite galimybę, labai rekomenduojama apsilankyti toje vietoje, kurioje kačiukas gimė ir praleido savo pirmąsias gyvenimo dienas. Taip geriau susipažinsite su jo aplinka, jo socializacijos sąlygomis ir susitiprinsite savo pasirinkimą.

Kačiuko socializacija, kuri vyksta nuo antrosios iki septintosios gyvenimo savaitės, yra tikrai labai svarbus jo vystymosi etapas. Šis etapas didele dalimi įtakoja suaugusios katės elgseną, kadangi tuo laikotarpiu kačiukas pradedasuvokti įvykius ir situacijas, su kuriomis susiduria.

Patinas ar patelė?

Patelės yra švelnesnės, patinai labiau mėgsta išlaikyti atstumą… Taip kalbama, bet būna ir visiškai priešingų atvejų! Iš tikrųjų, vienos lyties katė nebūtų labiau mylinti, jei ji būtų kitos lyties. Tiesą sakant, labai rekomenduojama kačių sterilizacija, nebent norėtumėte užsiimti kačių veisimu. Sterilizacija žymiai sumažina skirtumus tarp patelių ir patinų.

Renkantis kačiuką daug svarbiau nei lytis yra tinkama kačiuko socializacija, kuri užtikrina malonius žmogaus ir katės santykius. Todėl geriausia žinoti jūsų trokštamo būsimo kompaniono natūrą ir rinktis kačiuką, atsižvelgiant į savo paties gyvenimo būdą.

Vaizdo klipai

Kačiuko pasirinkimas

Prieš įsigyjant kačiuką, patartina užduoti sau reikiamus klausimus. Šis didelis troškimas priimti į savo gyvenimą kačiuką turi būti pagrįstas tikslia asmenine analize, kadangi įsigiję kačiuką, būsite įsipareigoję daugybę metų.

  • facebook
  • youtube