Slapukų nustatymai Nuo gimimo iki nujunkymo - Royal Canin

Augimas, pagrindinis etapas

Būtinas kačiuko stebėjimo laikotarpis

Šiuo trumpu, kelias savaites trunkančiu laikotarpiu – nuo kačiuko gimimo iki nujunkymo – silpnas kačiukas, sveriantis apie šimtą gramų ir visiškai priklausomas nuo savo mamos, įgyja  didžiąją dalį savo suaugusios katės įgūdžių ir suformuoja savo mitybos įpročius.

Gimdymas

Po kergimo patelės katės nėštumas trunka vidutiniškai 63 - 66 dienas. Likus keletui dienų iki gimdymo, patelė tampa nerimastinga ir ieško ramios vietos, į kurą nepatenka šviesa ir kurioje ji gali įruošti savo gūžtą. Greičiausiai bus pasirinkta, pavyzdžiui, palstmasinė dėžė, kurios dugnas išklotas audiniais, padėta drabužių spintos apačioje. Čia katė su savo mažaisiais kačiukais galės ramiai gulėti. Savrbu, kad tuo metu katės šeimininko elgesys būtų ramus ir raminantis.

Po smarkių gimdos sąrėmių gimsta kačiukai. Kačiukai atsivedami maždaug kas 30 - 60 minučių. Patelė perplėšia amniono maišą ir ištraukia naujagimio galvutę, naujagimį sušildo ir, intensyviai laižydama, stimuliuoja jo kvėpavimą. Kačiukų vadą sudaro 1 - 10 kačiukų (kraštutiniai skaičiai – tai išimtys). Vienas kačiukas vidutiniškai sveria nuo 70 iki 150 gramų, priklausomai nuo veislės.

Pirmosios keturios kačiuko gyvenimo savaitės

Iš karto po bambagyslės nukirpimo mamos nupraustas kačiukas šliaužia prie vieno jos spenelių, orientuodamasis pagal šilumą ir motinos pilvo kvapą. Per pirmuosius maitinimus kačiukas maitinasi dar ne pienu, o priešpieniu. Šis skystis, kurio sudėtis ir konsistencija skiriasi nuo pieno sudėties, turi daug antikūnių, kurie yra būtini tik gimusio kačiuko imuninės sistemos stiprinimui.

Per pirmąsias savo gyvenimo dienas kačiukas tik žinda ir miega prisiglaudęs prie savo mamos ir brolių bei seserų. Nors jis dar visiškai priklausomas nuo mamos, jo kova už būvį jau prasidėjo – kačiukas stengiasi pasisavinti geriausią spenelį. Aklo ir kurčio kačiuko geriausiai išvystyti jutimo organai yra uoslė ir lytėjimas. Jo klausa išsivysto maždaug penktąją gyvenimo dieną. Kačiukas atsimerkia 7 – 15-ąją gyvenimo dieną. Keturioliktąją gyvenimo dieną jis, padedamas klausos, gali pradėti orientuotis. Maždaug septynioliktąją gyvenimo dieną kačiukas pradeda vaikščioti keturiomis kojomis. Sulaukęs 1 mėnesio, jis pradeda orientuotis pagal garsus, šviesas ir kvapus.

Nuo pasirengimo nujunkyti iki nujunkymo

Pasibaigus priešpieniui, kuriuo kačiukas maitinosi pirmosiomis gyvenimo valandomis, jis pradeda žįsti motinos pieną. Tais atvejais, jei gimė didelė kačiukų vada, ar jei katės laktacija yra nepakankama, ar jei kačiukas yra atskirtas nuo motinos, kačiuką turite maitinti atitinkamu pieno mišiniu. Vėliau kačiuko sugebėjimai virškinti pieno cukrų, laktozę mažėja, bet pradedamas virškinti kitas maistas. Trečiąją ir ketvirtąją kačiuko gyvenimo savaitę, mažėjant motinos laktacijai ir išdygus pirmiesiems pieniniams dantims, prasideda pereinamasis mitybos laikotarpis. Tai lemia kačiuko augimo kreivės lūžį. Pamažu pieno dieta keičiama tokiu maistu, kuris patenkina visus kačiuko mitybos ir energijos poreikius, bei nesilpnina imuninės sistemos. “Health Nutrition”* ėdalas, skirtas jauniems kačiukams ir pritaikytas pieniniams dantims, dėl ėdalo sudėtyje esančių lengvai virškinamų baltymų itin tausoja kačiuko virškinamąjį traktą. Šis ėdalas stiprina natūralią organizmo apsaugą. Dėl specialios ėdalo konsistencijos jį galima maišyti su pieno mišiniu, vėliau su vandeniu ir galiausiai ėsti nesumaišytą ir kietą.  Kačiukas nujunkomas, būdamas septynių ar aštuonių savaičių. Vyresniam kaip 4 mėnesių kačiukui yra skirtas 2-ojo etapo “Health Nutrition” ėdalas, pritaikytas augančiam 4 - 12 mėnesių kačiukui.

  • facebook
  • youtube